YouTube, TV kanalı olmak için hazırlanıyor! Dizi ve film yayınlanacak
 1. Anasayfa
 2. Youtube

YouTube, TV kanalı olmak için hazırlanıyor! Dizi ve film yayınlanacak

0

Video akış devi YouTube, TV kanalı oluyor; bünyesinde film ve dizi yayınlamak için medya şirketleriyle görüşmeye başladı!

YouTube, internet tarihinin en köklü video akış devi platformu konumunda yer alıyor. Fakat Netflix ve Disney Plus gibi platformların da pazara girmesiyle birlikte özellikle son yıllarda çok kan kaybetti. YouTube, bu durumu tersine çevirmek için bünyesinde dizi ve film yayınlamaya karar verdi. Peki YouTube’un üstünde çalıştığı yenilik için detaylar neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.
YouTube, film ve dizilerle Netflix’e dönecek!

Video akış devi, özellikle son yıllarda Netflix’in tüm dünyada yaygınlaşmasıyla birlikte çok kan kaybetti. Fakat platform, TV kanalı gibi dizi yayınlayarak bu problemi çözmek istiyor. Hatta bu yenilikle ilgili testlere bile başlamış durumda.

YouTube, dizi ve filmleri bünyesinde yayınlamak için gerekli medya firmalarıyla görüşme yapmaya başladı. Teknoloji devi, bir yandan da ek olarak yenilikle ilgili sınırlı kullanıcıda testlere başladı. Bu nedenle kısa süre içinde dizilerden filmlere hatta televizyon programlarına kadar birçok yayın yapması

 bekleniyor.
 
YouTube’un sunacağı yeni içerikler, televizyon kanallarında da olduğu gibi reklamlı şekilde şekilde hizmet verecek. Konuyla ilgili şirket sözcüsü şu açıklamayı yaptı:

“İzleyicilere kendileri için en önemli içeriği daha kolay bulmaları, izlemeleri ve paylaşmaları için merkezi bir hedef sağlamak için her zaman yeni yollar arıyoruz.”

Öte yandan akış platformu, içerisinde hali hazırda bazı filmleri bulunduruyor. Hatta televizyon kanallarının da hesapları, dizileri YouTube üzerinden yayınlıyor. Fakat tabii ki bunların akış halinde yayınlanmaları platform açısından bir ilk olacak. Ek olarak YouTube’un geniş kullanıcı kitlesine sahip olduğundan kaynaklı bu yeniliğin platforma iyi geleceği tahmin ediliyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube üzerinde film ve dizi yayınlanacak olması kullanıcı sayısında önemli bir artış sağlar mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir