Çokta neyineydi! YouTube Resmen Duyurdu: Reklam Engelleyici Açan, Video İzleyemeyecek!
 1. Anasayfa
 2. Youtube

Çokta neyineydi! YouTube Resmen Duyurdu: Reklam Engelleyici Açan, Video İzleyemeyecek!

0

Google sözcüsü Oluwa Falodun, The Verge’e gönderdiği e-postada YouTube’un reklam engelleyicilere karşı alacağı yeni önlemi paylaştı.

En popüler video paylaşım platformu YouTube, geçtiğimiz haftalarda reklam engelleyicilere karşı somut adımlar atmaya başlamıştı. Platform, reklam engelleyicilerin aktif olması durumunda kullanıcıları uyarıyor, ya devre dışı bırakmalarını ya da Premium’a geçmelerini söylüyordu.

Fakat kullanıcılara yönelik bir ceza yoktu. The Verge’e konuşan Google sözcüsü Oluwa Falodun ise tartışma yaratacak yeni bir açıklama yaptı. Falodun, reklam engelleyicilerin aktif tutulması durumunda videoların izlenmesinin önüne geçeceğini açıkladı.


Reklam engelleyiciyle 3 video izleyenler bir daha video izleyemeyecek:

Sözcü Falodun, daha önce ortaya çıkan ve kullanıcıların video izlemesinin önüne geçecek özelliği resmen doğruladı. Şu anda test aşamasında olan özellik, reklam engelleyici aktif iken üç video izlenmesi durumunda kullanıcılara daha fazla video izletmeyecek.

Bu engelleme, kullanıcı YouTube’u reklam engelleyici uzantıda beyaz listeye eklemediği veya reklam engelleyiciyi kapatmadığı sürece geçerli olacak. Özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar için geçerli olacağı bilinmiyor.


YouTube hakkını korumak istiyor elbette, ancak geçtiğimiz yıl böyle bir durum da yaşanmıştı…

Kaynak: https://www.theverge.com/2023/6/29/23778879/youtube-videos-disabling-ad-blockers-detection 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir