Toplantılarda ChatGPT dönemi başlıyor!
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Toplantılarda ChatGPT dönemi başlıyor!

0

Microsoft son dönemin popüler toplantı aracı Teams için ChatGPT desteğini duyurdu. İşte Microsoft Teams Premium avantajları!

Microsoft tarafından Slack’e rakip olarak tasarlanan ve şirket içi iletişimden, not tutmaya kadar ihtiyaç duyulabilecek tüm araçları içerisinde barındıran Teams için önemli bir gelişme yaşandı. Microsoft son dönemin popüler toplantı aracı Teams için ChatGPT desteğini duyurdu.

Bu haberi duyanların ilk aklına gelen soru, son dönemde teknoloji dünyasını ve sosyal medyayı kasıp kavuran ChatGPT, Microsoft Teams kullanıcılarına ne sunacak? oluyor. Microsoft’a göre yapay zekanın gücünün hafife alınmaması gerektiğini kanıtlayan bu araç ile toplantılar daha basit hale gelecek.
Microsoft Teams için ChatGPT desteği duyuruldu

OpenAI’ye ait ChatGPT toplantılar sırasında otomatik notlar alacak, görev önerisi yapacak ve Teams kullanıcılarının toplantı şablonları oluşturmasına yardımcı olacak.

Bu ayın başlarında OpenAI’ye milyarlarca dolarlık yatırım yapacağını açıklayan Microsoft, ChatGPT’yi tüm ürünlerine eklemeyi hedeflediğini ve rakibi Alphabet’in Google’ıyla daha fazla rekabet için zemin hazırladığını açık bir şekilde dile getirmişti.

ChatGPT’nin gücünden yararlanmak isteyen Teams kullanıcılarının Premium pakete geçiş yapması gerekiyor. Teams Premium fiyatı kısa süreliğine 7 dolar olarak belirlenirken, bunun ilerleyen dönemde 10 dolar seviyesine çıkarılacağı resmi olarak duyuruldu.

ChatGPT’nin birkaç komut girerek istediğiniz şeyi belirtmenizden sonra çok tutarlı metinler sunması birçok kişiyi hayretler içerisinde bırakırken, önemli bir kitleyi de korkutuyor. Yapay zekanın hangi mesleklerin önüne geçeceği konusunda tartışmalar hız kazandı.

Emlakçılar açıklama yapmak için ChatGPT’yi kullanırken, yöneticiler ve araştırmacılarda aktif bir şekilde ChatGPT’nin gücünden yararlanıyor. ChatGPT verdiği yanıtlar ile hukuk fakültesi sınavını bile geçti.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir