Google ve Mercedes anlaştı: Çok beklenen özellik geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Otomotiv

Google ve Mercedes anlaştı: Çok beklenen özellik geliyor!

0

 

Google ve Mercedes yeni ortaklığını duyurdu. Bu anlaşma sonrasında Haritalar ve YouTube, Mercedes’te kullanılabilecek.

 

Mercedes-Benz, Haritalar ve YouTube’u otomobillerine entegre etmek için Google ile ortaklık kurdu. Yeni iş birliği, sürücülerin ve yolcuların Mercedes araçlarının gösterge panelinde Google Haritalar ve YouTube’a erişmesine olanak tanıyacak. Bu hizmetlerin entegrasyonu, araçları daha konforlu hale getirecek.

Mercedes otomobillerine Google Haritalar ve YouTube eklenecek

Otomotiv dünyasının lider markalarından Mercedes-Benz, Google entegrasyonu ile çok daha akıllı bir sürüş vadediyor. Haritalar sayesinde araçlardaki navigasyon daha da gelişmiş olacak. Google Haritalar’ın gerçek zamanlı trafik, alternatif rotalar ve sesli navigasyon sunduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Google Haritalar’ın Mercedes araçlarına dahil edilmesi, sürücülerin alışılmadık yollarda ve otoyollarda gezinmesini kolaylaştıracak. Sistem aynı zamanda sürücülere yerel işletmeler ve ilgi çekici yerler hakkında bilgi vererek restoran, benzin istasyonu ve diğer olanakları bulmalarına fırsat tanıyacak.

Alman şirket ayrıca kavşaklardan veya virajlardan önce otomatik hız ayarlamaları gibi destekli sürüş özelliklerini etkinleştirmek için Google Haritalar’ı kullanmayı planlıyor.

Mercedes-Benz ayrıca YouTube’u da araçlarına dahil ediyor. Bu ortaklı sayesinde yolcular, en sevdikleri videoları gösterge panelinde izleyebilecek ve uzun yolculukları daha keyifli hale getirecek. Mercedes-Benz CEO’su Ola Källenius, ortaklığı her iki taraf için de “kazan-kazan” olarak nitelendirdi.

YouTube Türkiye'nin 2022 trendleri belli oldu!

Aslında bu ortaklık şaşırtıcı değil. Mercedes-Benz, 2024’ün sonlarına doğru üretime geçmesi beklenen yeni nesil Mercedes araçlarında kendi MB.OS işletim sistemini sunacak. Google Haritalar ve YouTube da bu işletim sistemine sahip araçlarda olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak:https://techcrunch.com/2023/02/22/mercedes-google-maps-youtube/ 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap