Xiaomi, İlk Elektrikli Otomobili SU7’yi İlk Kez Resmen Gösterdi: Her Detayı Ayrı Güzel!
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Xiaomi, İlk Elektrikli Otomobili SU7’yi İlk Kez Resmen Gösterdi: Her Detayı Ayrı Güzel!

0

Xiaomi’nin yıllardır konuşulan elektrikli otomobili, ilk kez resmen gösterildi. “SU7” isimli otomobil, her detayı ile tüketicileri mest edecek gibi görünüyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bugün önemli bir işe imza atıyor. Şirket, yıllardır üzerinde çalıştığı elektrikli otomobili için ilk kez bir etkinlik gerçekleştiriyor. Bizler bu etkinliği takip ederken şirketten bomba bir hamle geldi. Xiaomi, ilk elektrikli otomobilinin resmî görüntülerini paylaştı.

Aslına bakacak olursak Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının veri tabanı, bu otomobili çoktan gün yüzüne çıkardı. Bu bağlamda; görüntülerini ve bazı teknik özelliklerini çoktan gördük. Bugün paylaşılan görüntüler, geçmişte paylaşılanlardan farklı değil ancak “SU7” olarak anılacak aracın lansman rengi bile büyük ses getirecek gibi görünüyor.

Karşınızda Xiaomi SU7!

Xiaomi SU7

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının veri tabanına göre bu otomobil, toplamda 3 versiyona sahip olacak. Diğer versiyonlar; “SU 7 Pro” ve “SU 7 Max” olarak karşımıza çıkacak. Oldukça modern bir görünüme sahip olan otomobil, LED destekli iri farları, büyük oranda kapalı ızgarası ve sahip olduğu tasarım çizgileriyle hiç fena görünmeyecek.

Xiaomi elektrikli otomobil

Xiaomi SU7, arka kısımda da etkileyici bir tasarım dilini benimsiyor. Bagaj kapağını boydan boya kaplayan ışık barı, bugüne dek gördüğümüz tasarımlardan oldukça farklı görünecek. Ancak siyah renkli barın diğer renkleri nasıl göstereceği şu an için belirsiz. Bu ışık barının hemen üstünde dev bir Xiaomi ibaresi bulunacak. Bagaj üstünde ise açılabilir bir spoyler ile karşılaşacağız.

elektrikli otomobil

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının verilerine göre Xiaomi SU7, 4997 mm uzunluk, 1963 mm genişlik ve 1455 mm yükseklik değerine sahip olacak. Dingil mesafesi tam 3 metre olan otomobil, kabin içindeki yolculara konforlu bir sürüş ve yolculuk deneyimi sunacak. Anlamlı bir kıyaslama olması açısından; Toyota Corolla’nın (sedan) dingil mesafesinin 2.700 mm, Renault Megane’ın dingil mesafesinin ise 2.711 mm olduğunu belirtelim.

xiaomi

Xiaomi SU7’ye ilişkin aktarabileceğimiz diğer bilgilerden bir tanesi, aracın motor özellikleri. Çin’den gelen bilgilere göre bu otomobilde tek motor ve çift motorlu seçenekler bulunacak. 220 kW güç, ilk motor için tüm versiyonlarda bulunacak. Aracın donanım seçeneğine bağlı olarak sunulacak ikinci motoru ise 275 kW olarak sunulacak. Ayrıca bu elektrikli otomobilde 101 kWh kapasiteli batarya bulunacak.

Xiaomi SU7 serisi ile ilgili olarak paylaşabileceklerimiz şimdilik bu kadar. Webtekno olarak etkinliği yakından takip ediyoruz ve yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir