Windows 11, yeni özelliklerle tekrar tasarlanan ses ayarlarına nihayet kavuşuyor
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11, yeni özelliklerle tekrar tasarlanan ses ayarlarına nihayet kavuşuyor

0

Windows’un yıllardır değişmeyen ses karıştırıcısı artık farklı. Windows 11’in yeni karıştırıcısı, ses seviyesini, ses çıkış cihazlarını ve ses özelliklerini kontrol etmeyi kolaylaştıran yeni özelliklere sahip.

Bu yılın başında, kullanıcılar Windows 11 önizleme sürümlerinde önemli ölçüde elden geçirilmiş bir ses karıştırıcısı keşfedilmişti. Ancak Microsoft’un bu özelliği tüm kullanıcılara sunması biraz zaman aldı. Yalnızca Dev Channel’daki son Windows 11 derlemesi bunu kullanıcıların ekranlarına taşıdı.

Önceki Windows 11 sürümlerinden farklı olarak, 23493 sürümü varsayılan olarak karıştırıcının güncellenmiş halini içeriyor. Karıştırıcı, ses seviyesini, ses çıkış cihazlarını ve ses özelliklerini kontrol etmeyi çok daha kolay hale getiren birkaç yeni detay içeriyor.

Win + Ctrl + V tuşlarına basarak veya Hızlı Ayarlar menüsünde bulunan ses kaydırıcısının yanındaki ayarlar düğmesine tıklayarak yeni ses karıştırıcısını açabilirsiniz. Ardından Windows 11 ses çıkış cihazını değiştirmenize ve Uzamsal Sesi (Dolby Atmos, Windows Sonic veya yüklü başka bir uzamsal ses teknolojisi) açmanıza veya kapatmanıza izin veriyor. Güncellenmiş karıştırıcı artık uygulamaya göre ses seviyesini ayarlamayı, Game Bar’ı kullanmayı veya üçüncü parti bir program yüklemeyi destekliyor.


NeowinMicrosoft, geliştirilmiş karıştırıcının kullanıcıların daha fazla denetim ve daha az tıklama ile deneyimlerini özelleştirmelerine yardımcı olacağını söylüyor.

Bu arada Windows 11‘in ses seviyesini fare tekerleği ile ayarlamanıza izin verdiğini de söyleyelim. İmleci ses simgesinin üzerine getirin ve tekerleğinizle kaydırarak sesi açın ya da kısın. Microsoft bu özelliği geçen yıl Windows 11 22H2 güncellemesinde sunmuştu.

 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir