Windows 11 için tartışma yaratan reklam güncellemesi!
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11 için tartışma yaratan reklam güncellemesi!

0

Windows 11 için hesap ayarları değişiyor. Microsoft’un yeni güncellemesi, kullanıcıların hesaplarından çıkmayı zorlaştıracak.

Microsoft, Windows 11 ile hesap yönetimine ağırlık veriyor. Kullanıcıların işletim sistemlerini kişisel hesaplarıyla kullanmalarını isteyen şirket, hesaptan çıkış yapmayı zorlaştırıyor gibi görünüyor. Bu kapsamda hesap menüsünde bazı değişikliklere gidildi.

Windows 11’de Microsoft hesabından çıkmak zorlaşıyor

Windows 11 Insider’ın yeni derlemesinde, Başlat menüsünde bulunan Oturumu Kapat ve Kullanıcı Değiştir düğmelerinin yeni bir alana taşındığı belirtildi. Buna göre Başlat menüsü üzerinden Hesap Yöneticisi’ne geçiş yapılması gerekecek.

Artık oturumu kapatmak için üç noktalı bir düğmenin ardından yeni bir menü açmanız gerekiyor. Hesap Yöneticisi, kullanıcının Microsoft aboneliklerini, Microsoft 365 gibi ek hizmetleri ve hesap bildirimlerini kontrol etmesini sağlayacak. Ancak hesaptan çıkış yapmak için belirgin bir yol sunmuyor.

Kullanıcılar ise bu değişikliğin kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyor. Microsoft’un 365 gibi hizmetlerinin reklamını göstermek için oturum kapatmayı geri plana attığını dile getirdi. Şirket ise yeni tasarımın kullanıcılara “hesap avantajlarını hızlı şekilde görme imkanı verdiğini” söylüyor. Ayrıca hesap ayarlarını yönetmeyi kolaylaştırdığını belirtti.

Microsoft ayrıca Başlat menüsünde reklam göstermeye başladı. Windows 11 kullanıcısının paylaştığı ekran görüntüsü, Başlat menüsünün “Önerilenler” bölümünde Opera tarayıcısının reklamının yer aldığı gözler önüne serdi.

Windows 10 güncelleme, windowss 10 abonelik ücretleri, Windows 10 abonelik

Microsoft bu değişiklikler ile amacının kullanıcıların uygulamaları keşfetmelerine sağlamak olduğunu belirtti. Ancak kullanıcılar Windows 11’de para kazanma stratejilerinin ön plana çıkmasından şikayetçi olmaya başladı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir