Google’dan Android’cileri İkinci Sınıf Vatandaş Gibi Gören Apple’a Binlerce Kişinin Önünde Diss [Video]
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Google’dan Android’cileri İkinci Sınıf Vatandaş Gibi Gören Apple’a Binlerce Kişinin Önünde Diss [Video]

0

Google’ın Apple’a yönelik RCS girişimlerine bir yenisi daha eklendi. Şirket bu kez de bir billboard kiraladı ve tüm RCS kodlarını açıkça paylaştı. Apple ise bildiğiniz gibi…

ABD merkezli teknoloji devi Google, bundan yıllar önce “RCS” olarak isimlendirdiği mesajlaşma sistemini Android ekosistemine sundu. RCS, Android kullanıcıları arasında tıpkı Apple’ın iMessage hizmetinde olduğu gibi mesaj atarken multimedya gönderilmesine imkan tanıyordu. Google, Apple’a yıllar boyunca çağrıda bulunup, kendilerinin de bu sisteme geçiş yapmasını istedi. Ancak Apple yönetimi, bu teklifi daima reddetti.

Hal böyle olunca da Google, Apple’a yönelik bir ikna kampanyası başlattı. “#GetTheMessage” olarak isimlendirilen bu kampanyada Apple’a göndermeler yapıldı. Şimdiyse bunlara en yenisi eklendi. Google bu kez, RCS protokolünün tüm kaynak kodlarını Las Vegas’ın orta yerinde yayınladı. Bir billboard üzerinde akıp giden kodlar, Apple’a yeni bir çağrıydı.

Apple dışındaki tüm markalar, RCS protokolünü benimsedi!

Google’ın RCS protokolü, bugün başta Samsung olmak üzere tüm akıllı telefon üreticileri tarafından benimsenmiş durumda. Bir tek sorun çıkaran marka Apple ve şirket, inadından vazgeçecek gibi de görünmüyor. Şayet bir gün Apple da baskılara dayanamaz ve RCS standartlarını kabul edecek olursa; bugün kullandığımız WhatsApp ve Telegram gibi uygulamalara genel anlamda ihtiyaç kalmayacak. Zira bu uygulamaların sunduğu neredeyse her özellik, Google RCS tarafından sunuluyor.

Bu arada; Apple’ın RCS hizmetine neden karşı çıktığını bilen kimse yok. Tim Cook, zaten dikkat çeken çıkışlar yapıyor bazense “Kullanıcılarımızın bu hizmeti istediğini sanmıyorum.” gibi demeçler veriyor. Google ise buradaki bağlantı aracılığıyla ulaşabileceğini bir internet sitesi yayınladı ve neden RCS hizmetine geçiş yapılması gerektiğini tüm detayları ile anlatıyor. Bu tartışmanın bir gün bitip bitmeyeceğini kimse bilmiyor.

Google’ın Las Vegas’taki bir billboard’da yayınladığı reklamı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak:https://www.macrumors.com/2023/01/04/google-apple-rcs-billboard-message/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir