WhatsApp’a Bir Kez Dinledikten Sonra Kaybolan Sesli Mesajlar Geldi: Nasıl Kullanılır?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a Bir Kez Dinledikten Sonra Kaybolan Sesli Mesajlar Geldi: Nasıl Kullanılır?

0

WhatsApp, fotoğraflar ve videolarda gördüğümüz tek seferlik mesaj özelliğini ses kayıtları için de test etmeye başlamıştı. Özellik bugün kullanıma sunuldu.

WhatsApp, geçtiğimiz yıllarda tek seferlik fotoğraf veya video göndermemizi sağlayan bir özellik tanıtmıştı. Bu özellik, fotoğraflı mesajların belli bir saniye boyunca görüntülenmesine ve daha sonrasına kapanmasına olanak tanıyordu.

Birkaç ay önce ise benzer bir yeniliğin sesli mesajlar için geleceği ortaya çıkmıştı. Bir süredir test edilen özellik, bugün kullanıma sunulmaya başladı.

Yalnızca bir kez dinlenebilen ses kaydı gönderebileceksiniz


Yeni özellikle artık sesli mesajlar tek seferlik görüntülenebilecek. Yani ses kaydı, gönderdiğiniz kişi veya kişiler tarafından dinlenildikten sonra kaybolacak. Ancak sesli mesajı gönderen kişi de bir defadan sonra tekrar dinleyemeyecek. Ses kaydı gönderenlerin kendi sesini tekrar tekrar dinleyip kontrol ettiğini biliyoruz. Kaybolan mesajlarda maalesef bu mümkün olmayacak. Aynı zamanda gönderdiğiniz kişi de dinlerken yanlışlıkla kapatırsa mesaja tekrar ulaşamayacak. 

Kaybolan sesli mesajların kullanışlı olacağını söylemek mümkün. Ses kaydı göndermek, son yıllarda ciddi oranda popülerleşti. İnsanlar arama yapmak yerine bu tarz mesajları tercih edebiliyor. Bu yüzden tek seferlik mesaj gönderebilmek sevindirici olacaktır. Ayrıca şifreler, kart bilgileri veya özel konular gibi hassas bilgileri paylaşırken de yararlı ve güvenli olacağını söyleyebiliriz.

WhatsApp, tek seferlik sesli mesajların “önümüzdeki günlerde” tüm dünyada kademeli olarak kullanıma sunulacağını belirtiyor. Yani size henüz gelmemiş olabilir. Birkaç hafta içinde herkeste kullanılabilir olacağını söyleyebiliriz.

Tek seferlik sesli mesaj nasıl atılır?

*WABetaInfo tarafından daha önce paylaşılan ekran görüntüsü.

 • Adım #1: Tek seferlik sesli mesaj göndermek istediğiniz sohbeti açın.
 • Adım #2: Ses kaydetme kısmına basın.
 • Adım #3: Sağ taraftaki “1” yazan butona dokunun.

Ekran görüntülerine baktığımızda, tek seferlik sesli mesajların ses kaydı yaparken yan tarafta çıkacak bir buton yoluyla kullanılabileceğini görüyoruz. İçinde “tek seferlik simgesi” olarak da adlandırılan 1 rakamı yer alan bu butona basıldığında ses kaydı tek seferlik gönderiliyor.

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-is-rolling-out-a-feature-to-set-view-once-mode-to-voice-notes-on-ios-and-android-beta/

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir