WhatsApp ‘Mesaj Düzenleme’ Özelliği Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp ‘Mesaj Düzenleme’ Özelliği Geliyor

0

WhatsApp’a ‘Mesaj Düzenleme’ Özelliği Geliyor: İlk Ekran Görüntüsü Ortaya Çıktı!

WhatsApp’ın mesajları gönderdikten sonra da düzenlemeye yarayan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. iOS, Android ve masaüstü sürüm için geliştirilen bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor. İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikten ilk bilgiler…

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıktı. WABetaInfo tarafından açığa çıkarılan özellik, WhatsApp deneyiminin önemli ölçüde değişeceğini gözler önüne seriyor. Zira geliştirilen özellik genel kullanıma sunulursa, gönderilen mesajlar üzerinde düzenleme yapılabilecek. Böylelikle yanlış yazılan kelimeler için ikinci bir mesaj yazmaya gerek kalmamış olacak.

Aslına bakacak olursak WhatsApp geliştiricileri, bundan 5 yıl önce bu özellik için düğmeye basmıştı. Ancak o yıllarda hiçbir gelişme yaşanmamış, güncelleme rafa kaldırılmıştı. Şimdiyse bu durum değişecek gibi görünüyor. WABetaInfo’ya göre WhatsApp’ın metin düzenleme özelliği, AndroidiOS ve masaüstü sürümde kullanılabilecek.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünecek

WhatsApp, metin düzenleme için yeni bir buton geliştirmiş gibi görünüyor. “Edit” yani “Düzenle” olarak göreceğimiz bu butona ulaşmaksa çok kolay olacak. Kullanıcı, yanlış yazdığı ya da düzenleme yapmak istediği mesajın üzerine parmağını basılı tuttuğunda, düzenleme yapabileceği butonu görecek. Sonrasında da mesajda düzenleme yapacak ve yeniden gönderecek. Ancak WhatsApp’ın metin düzenleme özelliğinde ‘düzenleme geçmişi’ gibi detayların bulunup bulunmayacağı şimdilik bilinmiyor.
WhatsApp’ın metin düzenleme özelliği şu an için geliştirme aşamasında. Haliyle özellik için bir süre daha beklemek gerekecek. Şirket, konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmamışken unutulmaması gereken bir husus daha var. Yıllar önce olduğu gibi bu özellikten bir kez daha vazgeçilebilir. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.
 
Kaynak:https://wabetainfo.com/whatsapp-is-working-on-editing-text-messages/
.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir