Twitter, yüz binlerce paylaşımı kısıtladığını açıkladı!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Twitter, yüz binlerce paylaşımı kısıtladığını açıkladı!

0

Twitter, yeni politikası çerçevesinde 700 bin paylaşımın kısıtlandığını açıkladı. Şirket yakın zamanda bu politikayı genişletecek.

Sosyal medya platformları insanların kendilerini ifade ettiği en önemli noktalardan birisi hâline geldi. Bu platformlar üzerinden düşüncelerini paylaşan insanlar bazen kullandııkları kelimelerin dozunu ise kaçırabiliyor. Bu yüzden sosyal medya platformlarının paylaşımlar hakkında belli başlı kuralları bulunuyor.

Twitter kurallarını ihlal eden 700 bin tweet kısıtlandı

Twitter’ın platform üzerinde kullanıcıların paylaşımları içim ‘Freedom of Speech Not Reach‘ ismini verdiği bir politikası bulunuyor. Şirket, yaptığı açıklama ile uyguladıkları politikanın işleyişini ve sonuçlarını paylaştı. Yapılan açıklamaya göre ortaya çıkan sonuçlar oldukça umut verici.

Twitter, nisan ayından itibaren platform kurallarını ihlal eden tweet’ler için kısıtlama getirmeye başladı. Şirket aynı zamanda bu paylaşımlara “Görünüm sınırlı: Bu tweet, Twitter’ın davranış kurallarını ihlal ediyor olabilir” ifadesini eklemiş durumda.

Popüler sosyal medya platformu, bu kuralı uygulamaya başladığından beri toplamda 700 bin paylaşımın kısıtlandığını açıkladı. Aynı zamanda bu paylaşımların proaktif olarak reklamların yanında görünmesi de engellendiği belirtiliyor.

Şirket, bu uygulamaya geçildikten sonra kuralları ihlal eden paylaşımlara erişimin yüzde 81 oranında azaldığını ifada ediyor. Sosyal medya platformu ayrıca Twitter kuralarını ihlal eden kullanıcıların üçte birinin, uyarı aldıktan sonra paylaşımlarını kaldırdığını belirtiyor. Platform ayrıca paylaşımlarında bu etiket olan kullanıcıların sadece yüzde 4’ünün itirazda bulunduğunun da altını çizdi.

Twitter, izledikleri politikanın katkısını gördükten sonra küfürlü ve şiddet içeren paylaşımlar için de bir çalışma yapacağı ifade ediliyor. Önümüzdeki haftalarda, kişileri hedef alan, bir kşiiyi veya grubu taciz etmeye teşvik eden, başkalarına fiziksel zarar verme tehdidinde bulunan ve başkalarını şiddet eylemlerine teşvik eden paylaşımların da etiketlenerek etkileşimlerinin azaltılması hedefleniyor.

Twitter, yeni politikası ile platform üzerinde daha nezih bir ortam sağlamayı hedefliyor. Peki siz Twitter’ın yeni politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir