Threads platformları karıştı: Binlerce kullanıcı yanlış uygulamayı indirdi!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Threads platformları karıştı: Binlerce kullanıcı yanlış uygulamayı indirdi!

0

Threads platformunun çıkışından faydalanan aynı isimdeki başka bir platformun indirme sayıları son dönemde önemli sayıda artmış durumda.


Meta’nın Twitter rakibi platformu Threads, kullanıma sunulması ile birlikte büyük bir başarıya imza attı. Kısa bir süre içerisinde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşan sosyal medya platformu, şu anda 150 milyondan fazla indirmeye ulaşmış durumda. Bu durumdan yararlanan bir başka uygulama da indirme sayılarını önemli sayıda artırmayı başardı.

Threads uygulamaları birbirine karıştı

Meta imzalı Threads platformunun bu çıkışından faydalanan aynı isimdeki başka bir platformun da indirme sayıları son dönemde önemli sayıda artmış durumda. Sequoia Capital’in desteğiyle 2019’da kullanıma sunulan Slack uygulamasının alternatifi olan Threads, yeni adaşının lansmanını izleyen günlerde kullanıcı akınına uğradı.

İsim benzerliği ile oluşan kafa karışıklığı nedeniyle birçok kullanıcı Meta tarafından sunulan Threads uygulaması yerine diğer Threads (Slack alternatifi) uygulamasını indirdi. Data.ai tarafından paylaşılan rakamlara göre Slack alternatifi olan Threads uygulaması sadece iOS üzeridenn 880 binden fazla kez indirilmiş durumda. Threads (Slack alternatifi) Android üzerinde ise 1 milyon indirmeyi geçmeyi başardı.

Threads (Slack alternatifi) uygulamasının kurucular ise bu durumla eğlenmeyi ihmal etmedi. Threads (Slack alternatifi) uygulamasının Twitter hesabı ünlü bir ‘meme’ kullanarak bu durumla dalga geçti. Yapılan paylaşımda Threads.com (Slack alternatifi) ve Threads.net (Meta) vurgusu yapıldı.

Threads (Slack alternatifi) uygulama bu çıkışı ile birlikte genel anlamda en çok indirilen 52. uygulama olmayı başardı. Uygulama aynı zamanda iş kategorisinde ise üçüncülüğe kadar çıkmış durumda. Özellikle uygulamanın Avrupa’da yüksek sayılarda indirildiği görülüyor. Bunun nedeni ise Meta’nın henüz Threads’i Avrupa’da kullanıma sunmamış olması olarak gösterilebilir.

Tüm bu gelişmelerin üzerinde Threads (Slack alternatifi) web sitesine ve mobil mağazalara “Instagram ile ilişkili değiliz” notunu düşmek zorunda kaldı. Peki siz bu iki farklı Threads uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir