Tesla’dan Model S Plaid için göz alıcı yenilik!
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Tesla’dan Model S Plaid için göz alıcı yenilik!

0

Tesla Model S Plaid için yeni yarış koltukları ile karşımıza çıktı. İşte en hızlı Tesla olan Model S Plaid ve yeni yarış koltukları

Elektrikli otomobil devriminin fitilini ateşleyen Tesla, eskisi kadar piyasaya hakim olmasa da hala heyecan uyandırmaya devam ediyor. Bu anlamda en hızlı ve en çabuk hızlanan Tesla olan Model S Plaid, bu unvanlarının hakkını veren yeni yarış koltuğu güncellemesi ile karşımızda.

Tesla Model S Plaid için yeni yarış koltukları

En hızlı Tesla olan Model S Plaid, 1 Nisan 2024 sonrası üretilen tüm modellerine yarış koltuğu eklemeye başladı. Renklerini pistlerden ilham alan koltuk beyaz ağırlıklı yapıda ve siyah şeritlere sahip.

Model S Plaid koltuklarının yan tarafları da yine otomobil sporlarından ilham aldı. Yanal destekleri artan koltuklar, daha konforlu bir sürüş vaat ediyor. Tesla, yeni Model S Plaid yarış koltuklarını özel bir süet kumaşla kapladı.

Bu kumaş sayesinde yarış koltukları daha hafif hale geldi. Aynı zamanda koltuklar sürüş sırasında sürücünün koltuğu daha iyi kavramasını da sağlıyor.


S Plaid yarış koltukları, en hızlı Tesla, Tesla Model S Plaid koltukları

Yeni koltuklar konforu artırmak ve daha iyi bir sürüş hissi için 12 yönlü bir güç ayarı ile geliyor. Böylece sürücülere çok daha fazla kişiselleştirme imkanı sunuluyor. Aynı zamanda bu yeni yarış koltukları ısıtma ve havalandırma özelliğine de sahip.

Tesla Model S Plaid hem en hızlı hem de en çabuk hızlanan Tesla modeli. Bu anlamda Tesla Model S Plaid modelini bir kullanıcı 328 km hıza kadar çıkarmayı başardı. Yine kullanıcı testlerinde Model S Plaid 0-100 km çıkış süresi 1,9 saniye civarında. Modelin 0’dan 100 km hıza çıkış süresi ise resmi rakamlarda 2.1 saniye. Yine Tesla, Model S Plaid için azami hızı da 322 km olarak açıklamış durumda.

Yeni koltuklar herhangi bir ek ücret ödemeden standart olarak karşımıza çıkacak. Peki sizce Tesla Model S Plaid yeni yarış koltukları nasıl olmuş Yorumlarınızı bekliyoruz.

Özellik Detay
Motor Gücü 1020 beygir gücünde
Maksimum Hız Saatte 322 kilometre
0-100 km/s Hızlanma 2.1 saniye
Menzil (WLTP) 628 km
Batarya Kapasitesi 95 kWh
Şarj Süresi (Hızlı Şarj) 17 dakika
Ağırlık 2237 kg
Koltuk Sayısı 5 koltuk
Bagaj Kapasitesi 793 L

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir