Tesla’dan donmuş şarj bağlantısı sorununu çözecek adım
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Tesla’dan donmuş şarj bağlantısı sorununu çözecek adım

0

Yayınlanan yeni bir Tesla güncellemesi, donmuş ve yerinden çıkartılamayan şarj bağlantısı sorunlarını çözmeye odaklanıyor.

Soğuk havalarda Tesla’yı veya herhangi bir elektrikli aracı kullanmak zor olabiliyor. Tesla sahipleri, soğukta saatlerce süren şarj sürelerinden kapıyı açamamaya kadar çok sayıda sorunla karşılaşıyor olsa da, şarj kablosunun tam anlamıyla araca sıkışıp kalması belki de bu sorunların en tuhafı. Neyse ki Tesla bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Şirket, Model 3 ve Model Y sahipleri için kısa bir süre önce yayınladığı yazılım güncellemesinde bu sorunu ele aldı. Yeni özellik, aküyü şarj için hazırlamanın yanı sıra, şarj kablosunun çıkarılmasını kolaylaştırmak için otomatik olarak otomobilin şarj bağlantısı girişini ısıtmaya başlıyor.

Bunun işe yaramaması durumunda Tesla, aracın buzunun çözülmesini ve şarj kablosu bağlantısı ile şarj girişindeki buzun ve diğer kalıntıların temizlenmesini öneriyor. Şirket, son çare olarak, şarj girişi mandalını serbest bırakmak için bagajdaki manuel serbest bırakma düğmesini çekebileceğinizi söylüyor.

Tesla, donmuş şarj kablolarıyla uğraşmanın yanı sıra, kullanıcılara DC hızlı şarjın başlamasına ne kadar süre kalacağına dair bir tahmin veren yeni bir özellik de yayınladı. Birçok Tesla sahibinin geçtiğimiz ay keşfettiği üzere hızlı şarj, hava koşullarından doğrudan etkileniyor. Çok fazla soğuyan EV pilleri daha yavaş şarj olur ve aynı zamanda menzilini kaybeder ve şarj hızlarını artırmadan önce ısınmaları gerekebilir.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir