Samsung, İlk Çerçevesiz iPhone’un Nasıl Görüneceğini Açıkladı
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Samsung, İlk Çerçevesiz iPhone’un Nasıl Görüneceğini Açıkladı

0

 

Samsung Display, en yeni ekran teknolojilerini anlattığı bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikten sızdırılan bir görüntü, geleceğin akıllı telefonlarında çerçevesiz ve kavisli ekranlar bulunacağını ortaya koyuyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un ekran panellerinden sorumlu birimi Samsung Display, geçtiğimiz saatlerde bir etkinlik gerçekleştirdi. Şirket, bu etkinlik kapsamında en yeni ekran panelleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Etkinlikten sızdırılan bir görüntü, Samsung ile Samsung Display’in en büyük müşterilerinden bir tanesi olan Apple’ın gelecek yıllarda piyasaya süreceği akıllı telefonların, nasıl bir ekrana sahip olacağını ortaya koyuyor.

Birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Apple’ın Samsung ve LG’yi OLED ekran panelleri konusunda “darladığından” bahsetmiştik. Edinilen bilgilere göre Apple, tamamen çerçevesiz ekran panelleri üretilmesini istiyordu. Samsung Display’in gerçekleştirdiği etkinlik, Apple’ın talebinin kabul edildiğini ve mühendislerin, çerçevesiz ekran paneli üretmeyi başardıklarını gözler önüne seriyor.

Geleceğin iPhone modellerindeki ekran işte böyle görünecek:

samsung çevçevesiz telefon ekranı

Samsung Display’in gerçekleştirdiği etkinlik hakkında detaylı bilgi sahibi değiliz ancak sızdırılan görüntüde, akıllı telefon ekranlarının zaman içerisindeki dönüşümünden bahsedildiğini anlayabiliyoruz. Bu bağlamda; Apple ve Samsung’un eski telefonlarındaki çentikli yapıdan delikli yapıya geçildiği, yeni trendin ise çerçevesiz ve kavisli yapıdaki ekranlar olacağı açıkça gösteriliyor. Tabi son tüketici olarak bu ekran panellerine sahip telefonları ne zaman kullanabileceğimiz şimdilik meçhul. Ross Young gibi ekran endüstrisinin önde gelen sızıntı kaynakları, bu tür ekranlar için 2025 ve sonrasını işaret ediyor.

Ekran altı kamera teknolojileri, çerçevesiz ekranlara paralel gelişecek

Sızdırılan görüntü, çerçevesiz ekranların nasıl görüneceğinin yanı sıra, ekran endüstrisindeki diğer çalışmaları da ortaya koyuyor. Bu bağlamda; ekran altı kamera (UPC) teknolojileri için iyi bir yol kat edildiğini görüyoruz. Samsung Display, ışık geçirgenliğini yüzde 50’nin üstüne çıkarmış durumda. Ayrıca piksel yapısı da ekran panelinin alt kısmı için optimize edilmiş durumda. Samsung Display, birkaç yıl sonra akıllı telefon sektöründe yepyeni trendler oluşmasına öncülük edecek gibi görünüyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir