Samsung Hesabı nasıl silinir
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Samsung Hesabı nasıl silinir

0

 

Samsung’un app suite meşru harika, ama hala bunu kaldırmak gerekebilir.

Samsung, Android dünyasında Apple benzeri bir ekosisteme en yakın şey. Samsung hesabı, akıllı cihazlarınızı bağlamanıza, kayıp Samsung telefonunuzu bulmanızave Samsung’a özel çok çeşitli uygulama ve özellikleri
kullanmanıza olanak tanır. 

Bir Samsung hesabıyla sunulan çok şey olsa da, iptal etmek için birçok neden var — belki de telefonları değiştiriyorsunuz veya bugünlerde herhangi bir çevrimiçi hesapla ilişkili her yerde bulunan izleme ve reklamlardan uzaklaşmaya çalışıyorsunuz. Dava ne olursa olsun, iptal sürecinde size yol göstermek için buradayız.

Neden bir tarayıcıda iptal etmelisiniz?

Samsung, doğrudan telefonunuzun Samsung hesap ayarları menüsünden adınızdan ilişkili e-postanıza ve telefon numaranıza kadar her şeyi değiştirmenize olanak tanır. Açıklanamayan bir şekilde, hesabı cihazdan iptal etme seçeneği yoktur. Hesabı cihazınızdan kapatamamanın bir özellik mi yoksa bir hata mı olduğu — meşru bir güvenlik nedeni olabilir — açık değildir, ancak işlemi daha az uygun hale getirir. Bir Samsung hesabını silmeniz gereken tek şey oturum açma kimlik bilgileri ve web tarayıcılı bir cihazdır. Bir masaüstü tarayıcısı kullanıyor olacağız, ancak telefonunuzda takip ediyorsanız işlem mobil cihazlarda da benzer olacaktır.

 1. Samsung hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesap ana sayfasında profil resminiz ve adınızla birlikte sol üstteki bloğa tıklayın. Bu sizi kişisel bilgilerinizi görüntüleyebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz Profil sayfasına götürecektir.
 3. Samsung hesap ayarları sayfasına gitmek için Samsung hesabını yönet düğmesini tıklayın. 
3 Görüntü
 
 

Hesabınızı sildikten sonra onay sayfasına yönlendirilirsiniz. Bağlantılı e-posta hesabınızda hesabınızın silindiğini onaylayan bir e-posta da almalısınız. 

Hesabı bu e-postadan kolayca yeniden açma seçeneği olmasa da, hesap giriş sayfasından yeni bir Samsung hesabı açabilirsiniz. Samsung cihazlarından tamamen uzaklaşıyorsanız, artık Samsung kurumsal yöneticilerinizle artık etkiniz, bağlarınız olmadığını bilerek bunu güvenle yapabilirsiniz.

Öte yandan, yalnızca bir Samsung telefonundan diğerine geçmek istiyorsanız, hesabı tamamen silmemelisiniz. Ancak, hesabı geri dönüştürmeden, satmadan veya vermeden önce kesinlikle eski telefonunuzdan kaldırmanız gerekir.

Bir Samsung hesabı telefonunuzdan nasıl kaldırılır

Samsung hesabı olan kullanıcılara sunulan hizmetler değerli ve bol miktarda bulunur. Yine de, birçoğu, Google’ın her Android telefondaki hizmet paketinde zaten mevcut olanın kopyalarıdır. Neyse ki, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak veya aşağıdaki adımları izleyerek çok fazla güçlük çekmeden kaldırabilirsiniz.

 1. Samsung hesap ayarları sayfasını açmak için Ayarlar’ı açın ve sayfanın üst kısmındaki adınız ve profil resminizin bulunduğu kutuya dokunun.
 2. Menünün en altına ilerleyin ve hesabı kaldırma işlemini başlatmak için Oturumu kapat‘a dokunun.
 3. Oturumu kapat düğmesine dokunduktan sonra, erişiminizi kaybedeceğiniz tüm hizmetleri ayrıntılandıran bir sayfa göreceksiniz. Kimlik doğrulama ve onay sayfasına gitmek için aşağı kaydırın ve bir kez daha Oturumu kapat‘a dokunun.

3 Görüntü

 1. Parmak izinizi kullanarak kimliğinizi doğrulamanız istenir. Alternatif olarak, biyometri etkin değilse, hesap şifrenizi kullanabilirsiniz.
 2. Ardından, ekranın sağ alt köşesindeki Tamam‘ı tıklatın
2 Görüntü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hepsi bu! Samsung hesabınızı cihazınızdan kaldırdınız.

Gerçekten bir Samsung hesabına ihtiyacınız var mı?

İster Samsung hesabınızı tamamen silin, ister telefonunuzdan kaldırın, hesapla birlikte gelen tüm işlevleri kaybedeceğinizi unutmamak önemlidir. Kaybettiğiniz en kullanışlı özellikler büyük olasılıkla Cep Telefonumu Bul, Samsung Pay ve Samsung Cloud yedekleme ve geri yükleme işlevleridir. Neyse ki, bu hizmetlerin çoğu için Google alternatifleri var. Telefonunuz çalınırsa Google’ın Cihazımı Bul özelliğini ayarlayabilir ve Google Pay (yakında Google Cüzdan olacak) ödemeleri halledebilir. Son olarak, cihaz yedeklemeleri için Google Drive ve android’iniz için en iyi uygulamalar.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/how-to-delete-a-samsung-account/. 


 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir