Renault 5 efsanesi geri dönüyor! İşte ilk resmi görseller
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Renault 5 efsanesi geri dönüyor! İşte ilk resmi görseller

0

Fransız otomobil üreticisi, daha önce konsept olarak karşımıza çıkardığı elektrikli Renault 5 modelini artık yollara çıkarmaya hazırlanıyor


Renault, elektrikli otomobil pazarında Zoe ile uzun süredir önemli başarılara imza atıyor. Ancak artık teknolojisinin eskimesi ve rakiplerinin artması ile birlikte Zoe modeli de artık rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı. Fransız üretici ise artık eskiyen Zoe modelini, ikonik Renault 5 ile değiştirmeye hazırlanıyor.
İkonik Renault 5, elektrikli güç ünitesi ile geri dönüyor

Fransız otomobil üreticisi, daha önce konsept olarak karşımıza çıkardığı Renault 5 modelini artık yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket, ikonik modelinin kamuflajlı görsellerini paylaştı. Paylaşılan görsellerin ardından, geliştirme aşamasında olan elektrikli otomobilin tanıtım tarihine oldukça yakın olduğumuzu söyleyebiliriz.

Paylaşılan görsellerde yer alan araç orijinal Renault 5’ten izler taşıyor. İkonik modelin modern bir yorumu olan prototip, geçtiğimiz yıllarda tanıtılan konsept model ile büyük oranda benziyor. Oldukça beğenilen konsept modelin tasarımının korunmuş olması birçok otomobilseveri de memnun etmiş durumda.

Prototipe uygulanan makyaj ise otomobil hakkındaki detaylara ulaşmamızı engelliyor. Ancak yeni elektrikli otomobilin Renault 5 konseptine büyük oranda benzeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yakın zamanda Renault’un yeni elektrikli otomobili hakkında daha fazla detay paylaşmasını bekliyoruz.

Gövdenin altına inecek olursak, elektrikli Renault 5, markanın küçük elektrikli araçlar için özel olarak geliştirdiği yeni CMF-B EV platformu üzerinde yükselecek. Zoe’ye kıyasla yüzde 30’a kadar daha düşük üretim maliyetine sahip olacak olan araçta ayrıca çok daha hafif bir bataryanın kullanılması bekleniyor. Yeni modelin elektrik motoru ise ön aks üzerinde konumlandırılacak. İkonik Renault 5 Turbo’ya atıfta bulunacak performanslı bir modelin de sonraki süreçte model gamına eklenmesi bekleniyor.

Fransız üreticinin elektrikli otomobil pazarındaki en yeni temsilcisi olması planlanan Renault 5, yakın zamanda daha fazla detay ile karşımızda olacaktır. Peki siz yeni Renault 5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir