Pardus 21.3 Raspberry Pi 4 Beta yayınlandı!
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Pardus 21.3 Raspberry Pi 4 Beta yayınlandı!

0

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus 21.3 Raspberry Pi 4 Beta sürümü ile karşımıza çıktı.

 

 

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus’un 21.3 Raspberry Pi 4 Beta sürümü yayımlandı. Bu sürüm şu anda indirmeye açılmış durumda, ayrıca Pardus 21.3 Raspberry Pi 4 Beta sürümünü, 30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek olan Teknofest 2022 süresince, TÜBİTAK ULAKBİM Pardus standında denemek mümkün olacak.

Pardus 21 Raspberry Pi 4 nasıl kurulur?

Öncelikle Pardus 21.3 Raspberry Pi 4 beta sürümünü https://indir.pardus.org.tr/ adresinden indirebilir ve ardından kurulum kılavuzdaki adımları takip ederek yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz

ARM mimarisi, RISC tabanlı bir işlemci mimarisidir. Genel olarak düşük güç tüketimi, diğer RISC tabanlı işlemcilere göre sağladığı yüksek performans ve fiyat/performans oranının hayli yüksek oluşu sayesinde pek çok farklı cihazda kullanım alanı bulmuştur.

Çoklu çekirdek performansı ve maliyetin düşük olması, ARM tabanlı mikroişlemcilerin bu kadar popüler hale gelmesinde en önemli etkendir. ARM tabanlı mikroişlemciler, saniyede yaptığı işlem sayısıyla diğer işlemcilerin önüne geçmektedir.

ARM tabanlı mikroişlemciler; daha düşük güç tüketimi, uygun maliyetler, daha az ısı üretimiyle farklarını ortaya koymaktadır. Bu nedenle özellikle gömülü sistemlerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir