Netflix’te Vikings: Valhalla rüzgarı! Kısa sürede rekor izlenmeye ulaştı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Netflix’te Vikings: Valhalla rüzgarı! Kısa sürede rekor izlenmeye ulaştı

0

Vikings: Valhalla, yayınlanmasından kısa bir süre sonra önemli bir izlenme oranına sahip oldu. Dizi Netflix’in en iyileri arasında yer aldı.

Video içerik platformu Netflix, son dönemde büyük bir yükseliş yakaladı. Film ve dizilere yüksek bütçeler ayıran platform, bu yatırımların karşılığını da alıyor. Kullanıcı sayısını arttırmak için projelerine devam eden Netflix, son olarak Vikings: Valhalla’yı yayınladı.

 

Vikings: Valhalla, kısa sürede 81 milyon saat izlendi

Netflix, küresel bazda en “Top 10” listesini izlenme saatleriyle birlikte yayınladı. 25 Şubat günü Netflix’te yayınlanan Vikings: Valhalla dizisi, geçen 6 günün ardından önemli bir izlenme oranı yakaladı ve listede ikinci sıraya yerleşti. Dizi, platformda anlık olarak 81 milyon saat izlenmeye ulaştı.

Vikings: Valhalla dizisi, 11. yüzyılın başlarındaki Vikingleri anlatıyor. Şimdiye kadar yaşamış en ünlü Vikinglerin konu alındığı yapımda, Kattegat’tan İngiltere’ye kadar uzanan destansı bir yolculuğun hikayesi anlatılıyor. Dizinin merkezinde hırslı İskandinav prensi Harald Sigurdsson, efsanevi kaşif Leif Eriksson ve dikbaşlı kız kardeşi Freydis Eriksdotter yer alıyor.

Dizi birçok eleştirmenden de olumlu geri dönüş aldı. Türkiye Top 10 Listesi zirvesinde yer alan yapım, bazı izleyiciler tarafından 2013’te yayınlanmaya başlayan Vikings dizisiyle karşılaştırılıyor. Öyle ki yapım, Vikings‘in geçtiği dönemden 100 yıl sonrasına mercek tutuyor.

Netflix Top 10 listesinin başında ise Inventing Anna yer alıyor. Dizi, son bir haftada 131 milyon saatlik izlenmeye ulaştı. Zirvede yer alan ingiliz yapımı dizi, Shonda Rhimes’ın sahte mirasçısı Anna Delvey’in kötülüklerini konu alıyor. Dizi, Netflix Türkiye’de de listenin başına oturmuştu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından  paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap