Mücevher Gibi Işıldayan Otomobil Rolls-Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Mücevher Gibi Işıldayan Otomobil Rolls-Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı

0

Rolls-Royce, özel sipariş üzerine ürettiği yeni otomobili “Amethyst Droptail”ı tanıttı. Eşsiz bir tasarıma sahip olan otomobil için binlerce saat harcandı.

İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce, bugüne kadarki en özel otomobillerinden bir tanesi olan Amethyst Droptail’ı tanıttı. Tamamen özel sipariş üzerine üretilen otomobil, tasarımıyla da özellikleriyle de kendine hayran bırakmayı başaracak gibi görünüyor. Gelin hep birlikte Rolls-Royce Amethyst Droptail‘a yakından bakalım.

Dışarıdan bakıldığında bir Rolls-Royce olduğunu anında gösteren otomobil, marka ile özdeşleşen bir ızgara tasarımına sahip. Nispeten ince far tasarımının tercih edildiği otomobilde çift renkli boya tabakası bulunuyor. Ametist taşının mor rengi ile amaranth çiçeğinin koyu kırmızı renginin harmanlandığı özel ton, aracın parlaklığını artırmak için mavi, kırmızı ve mor pullarla desteklendi. 

Karşınızda Rolls-Royce Amethyst Droptail

Rolls-Royce Amethyst Droptail

Bu otomobil her detayı ile gerçekten özel. Öyle ki Rolls-Royce tasarımcıları, aracın aerodinamik yapısını sağlarken ham ahşap malzeme kullandılar. Şirket, bunun dünyada bir ilk olduğunu söylüyor. Bir otomobilde ahşap kullanmanın ne kadar riskli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Haklısınız. Güneş, yağmur ve toz gibi hususlar, ahşap ömrünü doğrudan etkiler. Şirket, müşterisinin sorun yaşamaması için sadece ahşap malzemeler üzerinde bile 8.000 saatten fazla zaman harcadı.

Rolls-Royce

Rolls-Royce Amethyst Droptail’ın iç kısmına baktığımızda, dış kısımda kullanılan ahşap kaplamanın devam ettiğine tanıklık ediyoruz. Orta konsolda Vacheron Constantin tarafından el yapımı olarak üretilen kurmalı bir saat detayının bulunduğu otomobilde analog gösterge ekranı ve dış renk ile uyumlu olan detaylar bulunuyor.

Rolls-Royce özel üretim otomobil

Rolls-Royce, özel sipariş üzerine ürettiği otomobilin motoruna ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

Rolls-royce

Sadece motor değil. Bu özel otomobilin kaç paraya mâl olduğu gibi hususlar da gizemini koruyor.

Kaynak:https://www.press.rolls-roycemotorcars.com/rolls-royce-motor-cars-pressclub/article/detail/T0432038EN/rolls-royce-unveils-amethyst-droptail:-an-expression-of-purity-clarity-and-resilience
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir