Microsoft, Windows 11’e Kullanıcıların Çok İstediği Bir Özelliği Getirebilir
 1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft, Windows 11’e Kullanıcıların Çok İstediği Bir Özelliği Getirebilir

0

 

Windows 11’e widget’ları sabitleme özelliğinin gelebileceği ortaya çıktı. Özelliğin Windows 7’de oldukça popüler olan masaüstü araçlarını andırması bekleniyor.

Microsoft, 2021 yılının sonlarına doğru Windows 11’e haberler ve uygulamalar için ayrılmış olan, kullandığımız birçok cihazda gördüğümüz widget’ları getirmişti. O zamandan beri de kullanıcılar, şirketten widget’lara bazı özellikler getirmesini istiyordu. Bunlardan biri paneli üçüncü parti geliştiricilere açmaktı. Bu, 2022 yılında gerçekleşti ve Facebook ve Spotify gibi platformların kendi widget’ları işletim sisteminde yavaş yavaş görülmeye başladı.

Henüz gelmeyen diğer istek ise widget’ların masaüstüne sabitlenmesiydi. Windows Central’in kendi kaynaklarına dayandırdığı yeni bir rapor, teknoloji devinin bu özellik üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

Özelliğin ne zaman geleceği ve nasıl görüneceği bilinmiyor; ancak Windows 7’deki “masaüstü araçları”nı andıracağı söyleniyor

Widget deneyimini iyileştirmek için atılacak bu adım, artık Windows 11 kullanıcılarının widget’ları masaüstüne sabitlemesine imkan tanıyacak. Windows Central, özelliğin Windows 7’de gördüğümüz masaüstü araçlarına benzeyebileceğini söylüyor. Vista’dan başlayan ve Windows 7’de popülerleşen bu özellik, sonraki nesillerde kalksa da bir zamanlar kullanıcılar tarafından sıkça kullanılıyordu.
Widget’ları masaüstüne sabitleme özelliğinin ne zaman çıkış yapacağı ve nasıl görüneceği konusunda şimdilik herhangi bir bilgi yok. Ancak Microsoft’un 23 Mayıs’ta düzenleyeceği geliştirici konferansı Build 2023’te widget’lara ayrılmış bir oturum olacak. Belki burada özelliğin detaylarını öğrenebiliriz.
 
Kaynak: https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/microsoft-plans-to-let-users-pin-widgets-to-the-desktop-on-windows-11 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir