1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft, tarayıcısı Edge’i “gözümüzün içine sokmaya” devam ediyor

Microsoft, tarayıcısı Edge’i “gözümüzün içine sokmaya” devam ediyor
0

Microsoft’un Edge tarayıcısını kullanıcılara kabul ettirmek için attığı agresif adımlara bir yenisi daha eklendi.

Microsoft’un Edge tarayıcısını pazarlama konusunda giderek daha agresif hale geldiğini biliyoruz. Hatta şirket, Chrome indirme web sitesinde banner reklamlar gösterecek kadar ileri giderek size Edge‘in Chrome ile aynı teknolojiyle çalıştığını ancak “Microsoft’un ek güvenine” sahip olduğunu hatırlatıyor. Şimdiyse şirket, en son güncellemenin ardından Edge’e daha fazla müşteri çekmek için bir adım daha ileri gidiyor gibi görünüyor.


Yeni güncelleme sonrasında Edge’i açarsanız, Edge’in pek çok yeni özelliğe sahip olduğunu söyleyen, tarayıcının tamamını kaplayan ve geleneksel bir şekilde X tuşuna basarak kapatamadığınız bir “tanıtım” başlıyor.

Bu sayfadaki “En iyi göz atma deneyimi için sizi hazırlayalım” metninin altındaki “Başla” tuşuna tıkladıktan sonra ikinci bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz. Bu sayfa, Microsoft Edge‘i varsayılan tarayıcınız olarak ayarlamanız için başka bir tam ekran reklam bulunuyor. Neyse ki bu sayfada Microsoft’un tavsiyesini yerine getirmeye zorlanmak yerine “Microsoft tarafından önerilen tarayıcı ayarlarını kullan” seçeneğini geçebiliyorsunuz.

Microsoft’un bu alandaki geçmişi göz önüne alındığında, herhangi bir doğrulama yapılana kadar Microsoft Edge’i varsayılan tarayıcınız olarak belirlemeye ikna etmeye çalışan reklamların daha agresifleşeceğini varsaymak yanlış olmayacaktır…

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.