Microsoft, tarayıcısı Edge’i “gözümüzün içine sokmaya” devam ediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft, tarayıcısı Edge’i “gözümüzün içine sokmaya” devam ediyor

0

Microsoft’un Edge tarayıcısını kullanıcılara kabul ettirmek için attığı agresif adımlara bir yenisi daha eklendi.

Microsoft’un Edge tarayıcısını pazarlama konusunda giderek daha agresif hale geldiğini biliyoruz. Hatta şirket, Chrome indirme web sitesinde banner reklamlar gösterecek kadar ileri giderek size Edge‘in Chrome ile aynı teknolojiyle çalıştığını ancak “Microsoft’un ek güvenine” sahip olduğunu hatırlatıyor. Şimdiyse şirket, en son güncellemenin ardından Edge’e daha fazla müşteri çekmek için bir adım daha ileri gidiyor gibi görünüyor.


Yeni güncelleme sonrasında Edge’i açarsanız, Edge’in pek çok yeni özelliğe sahip olduğunu söyleyen, tarayıcının tamamını kaplayan ve geleneksel bir şekilde X tuşuna basarak kapatamadığınız bir “tanıtım” başlıyor.

Bu sayfadaki “En iyi göz atma deneyimi için sizi hazırlayalım” metninin altındaki “Başla” tuşuna tıkladıktan sonra ikinci bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz. Bu sayfa, Microsoft Edge‘i varsayılan tarayıcınız olarak ayarlamanız için başka bir tam ekran reklam bulunuyor. Neyse ki bu sayfada Microsoft’un tavsiyesini yerine getirmeye zorlanmak yerine “Microsoft tarafından önerilen tarayıcı ayarlarını kullan” seçeneğini geçebiliyorsunuz.

Microsoft’un bu alandaki geçmişi göz önüne alındığında, herhangi bir doğrulama yapılana kadar Microsoft Edge’i varsayılan tarayıcınız olarak belirlemeye ikna etmeye çalışan reklamların daha agresifleşeceğini varsaymak yanlış olmayacaktır…

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap