Microsoft Store değişiyor: İşte yeni tasarım
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft Store değişiyor: İşte yeni tasarım

0

Windows’un uygulama mağazası Microsoft Store yepyeni bir web sitesine kavuşuyor. Yeni site kullanıma sunuldu.

 

Microsoft’un uygulama mağazası Microsoft Store, Ekim ayında yayınlanan Windows 11 işletim sistemiyle köklü bir değişikliğe uğradı. Ana ekranı ve uygulama sayfası baştan aşağı değişirken Oyunlar, Kitaplık ve Uygulamalar sekmeleri sol panele yerleştirildi. Teknoloji devi şimdi de Store’un web sayfasına el attı.

Microsoft Store’un Preview (Önizleme) olarak erişime açılan yeni web sitesi, mağazadaki tüm uygulamaların tarayıcıda görüntülenmesine olanak sağlıyor. Tarayıcıda https://apps.microsoft.com/store linkine girerek ulaşılabilen mağaza, paketlenmemiş Win32 uygulamalarına da ev sahipliği yapıyor. Bu, eski sürümde yoktu.

Yeni Microsoft Store web sitesi, uygulamayı yüklemeyi kolaylaştırdı

Microsoft Store’un eski web sitesinde “Store’da aç” butonuna tıkladığımız zaman mağazanın tam sürümü açılıyordu. Microsoft’un ‘mini kurulum’ özelliğini destekleyen yeni sitede ise, “Store uygulamasından edin” düğmesine bastığınızda karşınıza küçük bir pencere çıkıyor ve burada hızlı bir şekilde uygulamayı yükleyebiliyorsunuz.

 

 

Microsoft Store web sitesinde yapılan en önemli değişikliklerden biri: ana ekran oldu. Artık kullanıcılar ‘Yeni ve popüler oyunlar’, ‘Windows temaları’, ‘Eğlence’, ‘Çocuk ve aile’, ‘Müzik’ gibi kategorilere sol tarafta ulaşabilecekler. Bunun yanı sıra ana sayfada popüler uygulamalara ve oyunlara da rahatlıkla erişilebilecek.

Microsoft, Store’un uygulama sayfasını da yeniledi. Tıpkı bilgisayar sürümünde olduğu gibi büyük bir font ile uygulama adını ön plana çıkan şirket, sistem gereksinimleri bilgisini siteden kaldırdı. Ancak uygulamanın ekran görüntüleri, açıklaması, kullanıcı değerlendirmesi, destekleyen dil sayısı vb. temel bilgileri hala gözüküyor.

Microsoft Store’un yeni web sitesini beğendiniz mi? Düşüncelerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir