Microsoft Edge için yeni güncelleme! Neler geliyor?
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft Edge için yeni güncelleme! Neler geliyor?

0

Microsoft Edge, yapacağı yeni güncelleme ile birlikte sesli video içeriklerini çevirme özelliği kazanacak. İşte detaylar…

Microsoft Edge, gelecek yeni güncelleme kapsamında sesli video içeriklerini otomatik olarak çevirecek ve bu çeviriyi anında kullanıma sunacak. Bu özelliğin, internet tarayıcıları için oldukça önemli olduğu söyleniyor.

Şu ana dek başka tarayıcılar kullanan kişiler, bu gelişmeyle birlikte kararını değiştirebilir. Ayrıca çeviri özelliğinin yeni bir dil öğrenmek isteyen kullanıcılar için de büyük fayda sağlayacağı konuşuluyor. Güncelleme şu an aktif olmasa da, yakın zamanda piyasaya sürülecek gibi görünüyor. İşte tüm detaylar…

Microsoft Edge, yeni güncelleme ile gündem oldu!


Videoların çeviri sürecinde, Microsoft’un büyük bir yatırım yaptığı yapay zeka asistanı Copilot’un devreye gireceği belirtildi. Böylece süreç hızlanırken, çevirideki hata oranı minimuma indirilecek. Şirketin yapay zeka teknolojilerini kullanarak, Edge üzerinde başka yenilikler de sunması bekleniyor.

Ayrıca video çevirisinin alt yazı ile birlikte, sesli şekilde de olacağı söyleniyor. Çeviri özelliği, istenildiğinde tek bir butonla aktive edilip tek bir butonla da devre dışı bırakılabilecek.

Güncellemenin ne zaman test sürecine gireceği ise merak ediliyor. Hangi dillerin çeviri kapsamında olduğu da şu an için muamma. Fakat Microsoft’un sahip olduğu yapay zeka kabiliyetlerinin kapsamını düşünürsek, popüler dillerin hepsinin var olacağını söyleyebiliriz.

Burada en çok tartışılan konu ise, yapay zeka çevirmeninin anlama kapasite olarak öne çıktı. Bazı kullanıcılar, tüm aksanların ve ses seviyesi düşük videoların çevrilemeyebileceğini iddia ediyor. Bu iddiaların gerçekten doğru çıkıp çıkmayacağını ise önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft Edge’in uygulamaya koyduğu strateji doğru mu? Siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir