Kaleyi içten fethedecek: Yapay zekalı Bing, Chrome ve Safari’ye geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Kaleyi içten fethedecek: Yapay zekalı Bing, Chrome ve Safari’ye geliyor!

0

Yapay zeka destekli Bing Chat, Chrome ve Safari’ye geliyor. Microsoft ayrıca yapay zeka aracı hakkında bazı değişiklikler yaptı.

Microsoft, yapay zeka destekli Bing Chat’i daha geniş bir kitleye ulaştırmak istiyor. Şirketten gelen yeni açıklamada, artık Safari ve Chrome gibi tarayıcılar da Bing Chat özelliğini kullanabilecek. Halihazırda yalnızca Microsoft Edge üzerinden erişilebiliyor.

Bing Chat, Chrome gibi diğer tarayıcılarda kullanılabilecek

Microsoft’un Reklamcılık ve Web Hizmetleri Başkanı Mikhail Parakhin, üçüncü taraf web tarayıcıları için Bing Chat desteğini test ettiklerini açıkladı. Şu anda pazarın yüzde 78’lik kısmının Google Chrome ve Apple Safari kullandığını düşünürsek, bu hamle Bing’in popüleritesi için oldukça önemli.

Teknoloji devi, tarayıcı uyumluluğunu genişleterek Bing Chat’i daha geniş bir kullanıcı tabanına yaymayı düşünüyor. Ayrıca daha fazla kişinin Bing Chat’in özelliklerine erişmesini hedefliyor. Bu, örneğin Chrome’da, ChatGPT-4’e sahip Bing Chat’ten yararlanabileceğiniz anlamına geliyor.

Ayrıca Microsoft, Bing Chat deneyimini geliştirmek için çeşitli iyileştirmeler sunduğunu açıklaıd. Günlük sohbet sınırı 200’den 300’e çıkarılarak kullanıcıların gün boyunca daha fazla etkileşimde bulunması sağlandı. Ek olarak oturum başına soru sorma sınırı da 20’den 30’a artırıldı.

Öte yandan Microsoft, Bing Chat ile sunulan Dall-E destekli Bing Image Creator kullanımını da genişletiyor. Yapay zeka görseller oluşturmayı sağlayan bu hizmet, artık “Hassas” ve “Dengeli” modlarına sahip. Yani kullanıcı isteklerine karşı daha duyarlı görüntüler oluşturacak.

Google, Chrome'un sevilen özelliğini devre dışı bırakıyor!

Yazılım devi, hesap açma zorunluluğunu ortadan kaldırarak GPT-4’lü Bing’i tamamen erişilebilir hale getirdi. Şu anda tek yapmanız gereken Edge’e girdikten sonra sağ üstte yer alan Bing logosuna tıklamak olacak.

Kaynak: https://www.reddit.com/r/bing/comments/13z6qty/bing_chat_is_now_accessible_on_safari_and_chrome/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir