Elon Musk, Twitter’a Gelecek Olan Yeni Özelliklerin Müjdelerini Verdi: Reklamsız Twitter ve Dahası…
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Elon Musk, Twitter’a Gelecek Olan Yeni Özelliklerin Müjdelerini Verdi: Reklamsız Twitter ve Dahası…

0

Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden sahibi olduğu platforma getirecekleri yeni bir takım özelliği duyurdu. Özelliklerden en çok dikkat çekeni, daha yüksek bir ücret karşılığında reklamları tamamen ortadan kaldıran abonelik sistemi.

Ünlü milyarder Elon Musk, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ı satın alıp başına geldiğinden beri birçok yeni özellik getirdi. Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni de mavi tik almanızı sağlayan Twitter Blue aboneliğiydi.

Musk, geçtiğimiz gün Twitter’da platforma getirecekleri yeni özellikleri duyurdu. Özelliklerin arasında Twitter Blue’nun bir üst modeli olacak bir abonelik sistemiyle reklamları tamamen kaldırma olanağı en ilgi çekeni oldu.

Reklamlardan arındırılmış Twitter geliyor

Musk, paylaştığı gönderide Twitter’daki reklamların çok sık gösterildiğini ve çok yer kapladıklarını belirtti. Ardından önümüzdeki haftalarda bu sorunların çözüleceğini ve Twitter Blue’nun daha pahalı bir ücrete sahip abonelik katmanı ile reklamları tamamen kaldıracak bir sistem getireceklerini duyurdu.

Dünyanın dört bir yanından yabancı dillerde paylaşılan gönderiler, çeviri yapılarak ana sayfanıza çıkarılacak

Musk, paylaştığı bu gönderide dünyanın dört bir yanından (özellikle Japonya’dan) çok enteresan gönderiler paylaşıldığını ve Twitter’ı sadece kendi dilinde kullanan insanların bundan mahrum kaldığına değiniyor.

Gelecek haftalarda Twitter’a gelecek olan bu özellik ile birlikte kullanıcılar, başka dillerde paylaşılan gönderileri kendi dillerine çevrilmiş biçimde anasayfalarında önerilmiş tweet olarak görebilecekler.

Twitter’dan çıktığınızda ‘Sana özel’ veya ‘Takip edilenler’ sekmelerinden hangisinde olduğunuz hatırlanacak

Twitter’a yeni gelen ‘Sana özel’ ve ‘Takip edilenler’ sekmelerinden herhangi birindeyken uygulamayı kapattığınız zaman, uygulamayı tekrar açtığınızda hangisinde olduğunuz fark etmeksizin ‘Sana özel’ sekmesinde başlıyorsunuz.

Twitter’ın bir sonraki güncellemesi ile birlikte artık hangi sekmede kaldıysanız tekrar açtığınızda oradan gezinmeye devam edebileceksiniz.

Musk, paylaştığı gönderilerde bu özelliklerin uygulamaya geleceği spesifik tarihleri vermedi. Bir tek son özelliğin bir sonraki güncelleme ile geleceğini biliyoruz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir