Makyajlı 2024 Ford Puma tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Makyajlı 2024 Ford Puma tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

0

SUV trendinin zirve noktaya ulaştığı günlerde Amerikan markası Ford’da yerinde durmuyor. Sevilen C segment SUV modeli Kuga’yı yenileyen marka sıra B segment SUV modelimizde dedi. Peki yeni Puma kullanıcılarına neler sunacak? İşte 2024 Ford Puma fiyatı ve özellikleri…

2024 Ford Puma fiyatı ve özellikleri!

Puma aslında markanın hızlı SUV modeli olarak nitelendirilebilir. B segmentinde yer alması sebebiyle kendini daha çok yükseltilmiş bir hatchback formunda taşıyan Puma yeni makyajlı versiyonunda da bahsi geçen spor çizgilerini korudu. Araç dışarıdan bakıldığında radikal değişikliklere uğramadı detaylar da büyük yenilikler var.


Öncelikle otomobilin ızgarasında daha büyük bir Ford logosu yer alıyor. Aracın farları daha ince ve sportif çizgilere sahip artık. Renk seçenekleri arasında “Cactus Grey” rengini ekleyen Puma bir de 17 ve 19 inç büyüklüklerle seçilebilen yeni jant modelini de opsiyon listesine ekledi.

İç mekandaki değişikler ise daha çok konfor odaklı. Puma yeni 12.8 inçlik dijital gösterge paneli ve 12 inç büyüklükte yeni bir multimedya ekranına sahip. Ekranlar oldukça büyük ve arka tarafta ekranları destekleyecek yeni bir ön göğüs tasarımı yapılmış. Bu nokta muhtemelen çokça eleştiri alacak zira biraz kaba bir görüntünün ortaya çıktığı söylenebilir. SYNC4 ile geliştirilen multimedya 5G, Apple CarPlay ve Android Auto gibi bağlantı seçeneklerine sahip.

 

2024 Ford Puma motor seçenekleri

Aracın motor seçeneklerine geldiğimizde bizi bir müjde karşılıyor. Ford sıfır emisyonlu elektrikli Puma’nın geleceğinin ilk sinyallerini verdi. Otomobil hakkında şu an fazla bir bilgi mevcut değil. İlerleyen günlerde kesin bilgiler paylaşılacaktır.

İçten yanmalı ünitelere geldiğimizdeyse bizleri önceki nesilden bildiğimiz 1.0 litrelik EcoBoost hibrit motor 155 ve 125 bg güç üretebilen motorlar karşılıyor. Yeni Puma ST Powershift versiyonu ise 170 Hp güç ve 248 Nm tork üretebiliyor.

2024 Ford Puma fiyatı

Yeni Puma’nın Avrupa ve Türkiye pazarlarında ne zaman satışa çıkacağı bilgisi verilmedi. Bununla birlikte fiyat listeleri de henüz paylaşılmadı. İlerleyen günlerde kesin bilgiler gelecektir.

Peki siz 2024 Ford Puma fiyatı ve özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir