Microsoft, Windows’un Sıfırlama Sorununu Kabul Etti!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Microsoft, Windows’un Sıfırlama Sorununu Kabul Etti!

0

Microsoft, Windows’taki sıfırlama problemini doğrulayarak geçici çözümler sundu…

Microsoft, sürüm sağlığı durumu bültenini bugün erken saatlerde güncelledi ve kullanıcıları Windows 11 sürüm 21H2; Windows 10 sürüm 21H2; Windows 10 sürüm 21H1 ve Windows 10 sürüm 20H2′yi içeren çeşitli Windows platformlarında yer alan bir sorun hakkında bilgilendirdi.

Windows’un sıfırlanmasıyla ilgili gözüküyor ve gerçekleştiği durumda, bazı dosya ve klasörler sözde başarılı bir sıfırlama işleminden sonra bile depolama biriminde var olmaya devam ederek silinmiyor.

Şirketin belirttiği üzere: “OneDrive veya OneDrive for Business gibi yeniden çözümleme verilerine sahip klasörlere sahip uygulamalarla bir Windows cihazını sıfırlamaya çalışırken, ‘Her şeyi kaldır‘ seçeneği seçildiğinde OneDrive’dan yerel olarak indirilen veya eşitlenen dosyalar silinmeyebilir. 

Windows’ta manuel olarak sıfırlama veya uzaktan sıfırlama başlatılırken bu sorunla karşılaşılabilir.

Microsoft, sorunun “yalnızca bulut dosyalarını” etkilemiyor gibi göründüğünü ve bu nedenle yerel olarak indirilen veya açılan dosyaların da PC’nizi sıfırla seçeneğini belirlerken silinemeyebileceğini söylüyor.

Microsoft bu sorun için şimdilik birkaç geçici çözüm sunuyor: Bu sorun, Windows cihazınızı sıfırlamadan önce oturumu kapatarak veya OneDrive bağlantısını kaldırarak önlenebilir. Talimatlar için OneDrive‘ı kapatın, devre dışı bırakın veya kaldırın bölümündeki ‘OneDrive Bağlantısını Kaldır‘ bölümüne bakın.

Bu sorun, önceden sıfırlanmış cihazlarda KB5012334—Ayarlar uygulamasındaki Storage sense kullanarak Windows.old klasörünü silmek bölümündeki adımlar izlenerek giderilebilir.

yukarıdaki linkteki Resmi sayfasından daha fazla detay bulmak mümkün…

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir