Half-Life 2’nin RTX Destekli Remaster Sürümü Duyuruldu: Tüm Bildiklerinizi Unutturacak! [Video]
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Half-Life 2’nin RTX Destekli Remaster Sürümü Duyuruldu: Tüm Bildiklerinizi Unutturacak! [Video]

0

Video oyun dünyasının ikonik oyunu Half-Life 2, yepyeni bir projeye dahil edildi. NVIDIA ekibi tarafından başlatılan proje ile oyuna DLSS, ışın izleme ve RTX IO gibi özellikler eklendi.

Dünyanın en prestijli video oyun etkinliklerinden bir tanesi olan Gamescom 2023, oyuncuları mest eden büyük duyurularla başladı. Bu bağlamda; yayınlanan fragmanların derlemesini haberimizin sonunda zaten bulacaksınız. Ancak etkinlik kapsamında karşımıza çıkan şeyler sadece bu fragmanlardan ibaret değildi. Dünyanın en ikonik oyunları arasında yer alan Half-Life 2 ile ilgili yapılan açıklamalar, oyuncuları yeni oyunlar kadar heyecanlandırmış durumda.

GPU sektörünün lideri NVIDIA tarafından yapılan açıklamalarda, Half-Life 2 için yeni bir proje üzerinde çalışıldığı açıklandı. Orbifold isimli bir oyun stüdyosu tarafından üstlenilen proje, ilk kez 2004 yılında yayınlanan oyuna yepyeni bir soluk getirecek. NVIDIA’nın açıklamalarına göre Half-Life 2, yapılacak çalışmalarla ışın izleme, DLSS 3, Reflex ve RTX IO desteklerine sahip olacak. Yeni nesil ekran kartlarına sahip oyuncular, Half-Life 2’de bugüne dek görmedikleri bir deneyim yaşayacaklar.

RTX’li Half-Life 2’nin görüntü kalitesi işte bu kadar fark edecek!

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere; yapılan çalışma ile görüntü kalitesinde adeta çağ atlatılacak. Oyuncular, oyunun 2004 yılında piyasaya sürüldüğünü kelimenin tam anlamıyla unutacaklar. 

Half-Life 2 RTX için hazırlanan fragman

Bu arada; NVIDIA’nın “RTX Remix” platformu ile dileyen herkesin kendi remaster oyununu yapabileceğini söyleyelim. NVIDIA, resmi Discord kanalı üzerinden diğer geliştiricilerle iletişime geçilebileceğini de söylüyor.

Kaynak:https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/half-life-2-rtx-remix-in-development/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir