Google’dan kırmızı alarm: Yapay zeka için büyük adım atacak
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google’dan kırmızı alarm: Yapay zeka için büyük adım atacak

0

Teknoloji devi Google, tüm çalışanlarına gönderdiği kırmızı kodlu bir raporda ürünlerinin tamamına yapay zeka ekleneceğini duyurdu!

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, sahip olduğu özellikler sayesinde birçok farklı alanda kendini gösterdi. Microsoft tarafından Bing arama motoruna entegre edilen ChatGPT’nin şimdi de Word, Outlook, PowerPoint programları için entegre edilmeyi düşünülüyor. Google ise bu konuda geri planda kaldı ve şimdi teknoloji devi, yapay zeka için çalışmalara başlayacak. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.
Google, en popüler ürünlerine yapay zeka ekleyecek

Google’ın en büyük rakibi Microsoft, yapay zeka için milyar dolarlık yatırım yapıyor. Google ise bu konuda oldukça geri planda kalmışken bugün ortaya çıkan haberlere göre büyük bir hamle yapacak.temsili görsel

Teknoloji devi şirket, en popüler ürünlerine yapay zeka entegre edecek. Bloomberg tarafından ortaya atılan habere göre Google, tüm çalışanlarına acil durum mesajı göndererek önemli ürünlerinin tamamının aylar içinde güncellenerek yapay zeka eklenmesini söyledi.

Fakat şirketin bu konuda ne yapacağı ve hangi adımları izleyeceği ile ilgili detaylar yok. Öte yandan şirket, kısa süre önce ChatGPT’ye rakip olmak için yapay zeka destekli Bard’ı sundu. Ek olarak da YouTube’daki içerik oluşturucular için videolardaki kıyafetleri sanal olarak değiştirmeyi sağlayacak yapay zeka destekli özellikler getireceğini duyurdu.

The Wall Street Journal haberine göre şirket, daha önce Google Asistan’a AI entegre etmek istedi. Fakat bu isteği yapay zeka güvenlik kurallarına uygun olmaması nedeniyle kabul edilmedi. Öte yandan unutmamak gerekiyor ki Google hizmetlerinden Gmail, Arama ve Haritalar için yapay zeka zaten mevcut ve tüm dünyada birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google hangi alanlarda yapay zeka kullanmalı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap