Google’dan yine acil durum: Chrome tarayıcısında kritik açık
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

Google’dan yine acil durum: Chrome tarayıcısında kritik açık

0

Javascript motoru kaynaklı ortaya çıkan kritik bir açık siber saldırganların Chrome üzerinden kullanıcı bilgisayarında zararlı kodlar çalıştırmasına neden oluyor.

Geçtiğimiz haftalarda milyarlarca kullanıcıyı etkileyen kritik açığın ardından Chrome tarayıcısında yeni bir açık daha tespit edildi. Google üçüncü kez acil durum uyarısı yaptı. 

Chrome kullananlar dikkat!

Daha önceki açık ile benzer bir şekilde CVE-2022-1364 kodlu açık da V8 Javascript motorundan kaynaklanıyor. Saldırganlar tarayıcıyı çökerterek veya hata mesajları yayınlayarak zararlı kodları enjekte edebiliyor.

Google Tehdit Analiz Grubu tarafından 13 Nisan tarihinde rapor edilen açık ile ilgili Google kısa sürede yamayı hazır hale getirmiş. Chrome 100.0.4898.127 masaüstü versiyonu ile birlikte yama da yayınlandı.

Google açığın detayları hakkında bilgi vermiyor ve büyük bir kullanıcı kitlesinin güncellemesinden sonra rapor yayınlanacak. MacOS kullanıcılarının manuel olarak da Hakkında kısmından güncellemeyi kurabileceği belirtiliyor.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/22/04/17/google-chrome-for-macos-gets-another-emergency-zero-day-fix

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir