Google yeni arama seçeneği ile kritik sorunu çözüyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google yeni arama seçeneği ile kritik sorunu çözüyor!

0

Google çoklu arama özelliği ile önemli bir açığı kapatmış olacak. Artık Google Lens’te görsel ve metni birlikte arayabilirsiniz.

Google, detaylı arama yapmayı çocuk oyuncağı hale getirecek yeni bir özelliğini açıkladı. Google çoklu arama isimli yenilik sayesinde görselle yaptığınız bir aramayı metinle desteklemeniz mümkün olacak.

Google yeni özellik ile kullanıcıların “arama kutusunun ötesine geçmesine ve gördükleri hakkında sorular sormasına” izin verdiğini söylüyor. Şirketin yapay zeka destekli arama uygulaması olan Google Lens tarafından desteklenecek yeni arama, görsel aramanın üstüne ekstra metin eklemenize olanak tanıyor.

Google çoklu arama nedir? Görsel ve metni birlikte arayın

Google, aynı anda metin ve görselin bir kombinasyonunu kullanarak internette arama yapmanın yeni bir yolunu sunuyor. Google Lens için tasarlanan yeni çoklu arama, aradığınız eşyayı bulmak için aynı zamanda metin kullanmanıza izin veriyor.

 

Google tarafından geçtiğimiz yıl test edilmeye başlanılan çoklu arama özelliği, ilk aşamada ABD’deki kullanıcılar için test edilebilir olacak. Özellikle alışveriş aramalarını özelleştirmenize izin veren yeni arama seçeneği ile vitrinde gördüğünüz bir kıyafeti internette bulmak çok kolay hale gelebilir.

Google Lens uygulamasıyla birlikte kullanıma açılan yeni arama özelliği, Google’a göre aşağıdaki benzer durumlarda yardımcı olabilir:

  • Şık bir turuncu elbisenin ekran görüntüsünü kaydedin ve örneğin yeşil rengini bulmak için “yeşil” aramasını ekleyin.
  • Yemek takımınızın fotoğrafını çekin ve uygun bir masa bulmak için “sehpa” aramasını ekleyin.
  • Biberiye bitkinizin fotoğrafını çekin ve “bakım talimatları” aramasını ekleyin.

Google, kullanıcılarının detaylı aramaları daha kolay bir şekilde yapması için yeni yollar sunarken, e-ticaret şirketleri bu durumdan faydalanabilir. Masaüstü, mobil, sesli, görsel ve çoklu arama gibi farklı arama seçenekleri geliştiren Google, görsel aramayı ise her zaman ön plana çıkarıyor.

Peki ya siz Google’ın çoklu arama seçeneği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:https://www.usatoday.com/story/tech/2022/04/07/google-mulitsearch-images-text-search/9485038002/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap