1. Anasayfa
 2. Mobil

WhatsApp, Android İçin Hazırladığı Yeni Tasarımı Test Etmeye Başladı: iOS’un Kopyası Olacak!

WhatsApp, Android İçin Hazırladığı Yeni Tasarımı Test Etmeye Başladı: iOS’un Kopyası Olacak!
0

 

WhatsApp’ın Android ekosistemi için oluşturduğu yeni arayüz, beta sürüm kullanıcılarına ulaştı. Kararlı sürüm kullanıcıları da çok yakın bir gelecekte yeni arayüze geçiş yapacaklar.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son birkaç aydır arayüz çalışmalarıyla gündemde. Hatta geçmişte sizlerle paylaştığımız haberlerimizde, bu arayüzün nasıl görüneceğine ilişkin edindiğimiz bilgileri paylaşmıştık. WhatsApp şimdi, yine Android için geliştirilen yeni arayüzü ile gündemde.

WhatsApp’ı iyiden iyiye iOS sürümdeki arayüze benzeten çalışmalar, 2.23.21.12 kodlu Android beta sürümde kullanıcılara ulaşmaya başladı. Gelen ekran görüntüleri, Android kullanıcılarının yeni arayüze alışmakta zorlanacaklarını gözler önüne seriyor. Zira Android arayüzü, yapılan çalışmalarla büyük oranda değişecek.

WhatsApp’ın yeni arayüzü işte böyle görünecek:

WhatsApp Android arayüzü

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere; WhatsApp artık daha sade ve beyaz tonda kullanılabilecek. Üst menüdeki yeşil renkli alan, yeni arayüzde beyaz renkli olacak. WhatsApp’la özdeşleşen yeşil renk ise WhatsApp logosu ile mesaj oluşturma butonuna hayat verecek. Ayrıca navigasyon bölümü aşağı alınmış durumda. Açık konuşmak gerekirse WhatsApp, bu hâliyle daha modern görünmeye başladı.

WhatsApp geliştiricilerinin Android için oluşturduğu yeni arayüzün beta sürüm kullanıcılarına ulaşmış olması, bu arayüzün çok yakın bir gelecekte tüm kullanıcılara ulaşabileceğinin habercisi. Beta sürüm kullanıcıları ile yapılacak test çalışmasından sonra Android telefonunda WhatsApp kullanan herkes, yukarıdaki arayüze geçiş yapacak. Ancak WhatsApp’ın bununla ilgili hiçbir açıklama yapmadığını, yeni arayüz için kesinleşmiş bir takvim bulunmadığını belirtelim.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 1
  sinirli
  Sinirli
 • 1
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.