Google, Uçak Biletleri İçin Paranızı Garanti Altına Alıyor: Biletin Fiyatı Düşerse, Fark İade Edilecek!
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Google, Uçak Biletleri İçin Paranızı Garanti Altına Alıyor: Biletin Fiyatı Düşerse, Fark İade Edilecek!

0

 

Google, paradan tasarruf etmenizi ve gelecek seyahatinizi planlamanız için sunulan Flights özelliğini genişletiyor. Google Flights, uçak biletleri için en düşük fiyat garantisi programını başlatıyor.

Google’ın 12 yıldır hizmette bulunan Google Flights uygulaması, kullanıcıların uygun fiyatlı biletler bulmasını kolaylaştırıyordu. Paylaşılan bir blog gönderisinde dev şirketin, uçak biletleri için fiyat garantisi programı başlattığı duyuruldu.

İlk olarak 2011 yılında kullanıma sunulan ve uçak biletlerine odaklanan Google Flights’a yeni gelen bilet fiyat garantisi özelliği, şu an için yalnızca ABD’de kullanıma sunuluyor. Aynı zamanda henüz test aşamasında olan bu özellik, şu an için yalnızca belirli uçuşlar için geçerli.

Uçak biletinin fiyatı düşerse aradaki fark iade edilecek!

Google, Flights servisi üzerinden hangi uçuşların “fiyat garantisine” sahip olduğunu anlamak çok kolay. Servise girildiğinde programa dahil olan uçuşların üzerinde kalkan şeklinde bir dolar işareti yer alıyor. Dolar işaretine tıklandığında uçuşun fiyat garantisi kapsamında olduğunu görebilyorsunuz. Peki program nasıl çalışacak?

Google yaptığı açıklamada şu an için “fiyat garantisine” dahil ettiği uçuşların fiyatlarının düşmeyeceğinden emin olduğunu ifade ediyor. Ancak şirket, alınan uçak biletinin fiyatı düşerse, program kapsamında aradaki fiyat farkının müşterilere iade edileceğini de ekliyor. Google, iadelerin 48 saat içerisinde yapıldığını söylüyor.

Şirketin paylaştığı bilgilere göre; bir kullanıcı yıl boyunca maksimum 500 dolar fiyat farkı ödemesi geri alabiliyor. Bunun yanında oluşan fiyat farkı 5 doların altındaysa, kullanıcıya herhangi bir ödeme yapılmıyor. Sistemin ABD dışına ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: https://blog.google/products/travel/flight-deals-hotel-browsing-google-search-features/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir