Kullanıcılar Windows 11’de RGB aydınlatmaları kontrol edebilecek
 1. Anasayfa
 2. Windows

Kullanıcılar Windows 11’de RGB aydınlatmaları kontrol edebilecek

0

Windows 11 gelişimini sürdürüyor. Microsoft, üçüncü taraf uygulamaları yüklemeye gerek kalmadan Windows 11 için temel RGB aydınlatma kontrolleri sunmak istiyor.

RGB aydınlatmalı bilgisayar aksesuarları giderek artış gösteriyor. Her bir ürün için ayrı kontrol uygulamalarının bulunuyor olması ise verimsizliğe neden oluyor. Microsoft, iCue, Razer Synapse veya diğer uygulamaları yüklemeye gerek kalmadan Windows‘ta temel RGB aydınlatma kontrollerini sunmak istiyor.

Windows 11’e RGB desteği

Microsoft, Windows 11’e yerel RGB kontrol desteğini getirmek için çalışıyor. Microsoft halihazırda bu temel düzeydeki kontrolü test etmeye başlamış durumda. Getirilen ayarlarda parlaklık, efekt, hız ve renk kontrolü yapılabiliyor. Hatta aksesuarlarınızı Windows tema rengiyle eşleştirecek bir özellik bile var.

Microsoft’un kendi yerel aydınlatma kontrolleri, Windows 11 kullanıcılarının RGB efektlerini özelleştirmek için temel destek almak için Razer, Corsair, Logitech ve diğerlerinden uygulama yüklemek zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. Bu arada elbette daha detaylı ayarlamalar için bu uygulamaların kullanımı devam edecek.

Microsoft, henüz Windows 11 için planladığı RGB aydınlatma desteğini resmi olarak açıklamadı. Windows 11 ayrıca yakında üçüncü taraf widget’larını da işletim sistemini entegre edecek. Yerleşik Not Defteri uygulaması da sekmeler özelliğine yakında kavuşacak. Bunlarla birlikte kapsamlı Dosya Gezgini değişiklikleri de test aşamasında.

Kaynak: https://www.theverge.com/2023/2/10/23593977/microsoft-windows-11-rgb-control-pc-gaming-accessories

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir