Gmail’e E-postalara “Emoji ile Tepki Verme” Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Google Gmail ve Inbox

Gmail’e E-postalara “Emoji ile Tepki Verme” Geliyor

0

Google’ın Gmail için emoji ile tepki verme özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Uygulamanın iOS kodlarında tespit edilen özelliğin nasıl görüneceği ve kullanıcılara ne zaman ulaşacağı belli değil.

Emojiler, özellikle de anlık mesajlaşma uygulamalarının hayatımıza entegre olmasıyla popüler bir hale geldi. Bugün gelen bir mesaja emoji ile yanıt vererek zaman tasarrufu sağlayabiliyor, ayrıca duygularımızı görsel olarak ifade edebiliyoruz. Ancak çok yakın bir gelecekte, dünyanın en popüler e-posta hizmetlerinden Gmail’de de emojiler kullanmaya başlayacağız gibi görünüyor. Gelin hep birlikte Google’ın e-posta servisiyle ilgili yeni çalışmalara yakından bakalım.

Aslına bakacak olursak Microsoft’un e-posta servisi olan Outlook’ta emoji ile tepki verme özelliği bir süredir bulunuyor. Kullanıcılar, bir dizi emoji içerisinden birini seçerek gelen bir e-postaya tepki gönderebiliyorlar. Gmail’in iOS sürümüne ait kodlarda tespit edilen yeni bir özellik, Outlook’a benzer bir deneyimin Gmail’e geleceğini gösteriyor. 

Özelliğin kullanıcılara ulaşıp ulaşmayacağı belli değil

Google gmail emoji ile tepki verme

Hizmetlerine gelecek yeni özelliklerle ilgili açıklama yapmaktan çekinmeyen Google, buna karşın Gmail’in emoji ile tepki verme özelliğine ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ayrıca özellik, iOS’taki Gmail uygulamasının kodlarında gizli olarak tutuluyor. Google’ın neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor. Özellik, hala geliştirme aşamasında olabileceği gibi hiçbir zaman kullanıcılara ulaşmayabilir.

Bu arada; Android ekosistemi ile ilgili en ufak bir bilgi de söz konusu değil. Söz konusu özellik başlangıçta iPhone kullanıcılarına özel olabilir. Tabi Google böyle bir özelliğe gerçekten ihtiyaç olduğunu düşünüp özelliği yayınlarsa…

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir