Gmail, Mesajlaşma Uygulamasına Dönüşüyor: E-Postalara Emojiyle Tepki Verme Özelliği Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Google Gmail ve Inbox

Gmail, Mesajlaşma Uygulamasına Dönüşüyor: E-Postalara Emojiyle Tepki Verme Özelliği Geliyor

0

 

Google’ın Gmail’e emojiyle tepki verme özelliği getirmeyi planladığı ortaya çıktı. Özellik, tıpkı mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi e-postalara emoji eklemenizi sağlayacak.

Google, dünya çapında popüler e-posta uygulaması Gmail’e yepyeni bir özellik getirmeyi planlıyor. Platformun bir mesajlaşma uygulaması gibi hissettirmesini sağlayacak özellik, sızıntılarıyla bilinen AssembleDebug’ın Gmail’in Android güncellemelerindeki kodlarda fark edildi.

Google, yeni özellikle birlikte kullanıcıların e-postalarına emoji ile tepki vermesine olanak tanıyacak. Bu yenilik aslında ilk olarak birkaç hafta önce Gmail’in iOS uygulamasında keşfedilmişti. Şimdi Android’de görülmesi de uygulamaya geleceğini neredeyse kesinleştirmiş oldu.

Hakkında pek detay bulunmayan emoji reaksiyonlarının yakında Gmail’e ekleneceği söyleniyor

E-postalara emojiyle tepki verme özelliği hakkında şu an için fazla bilgi yok. Ancak, WhatsApp gibi platformlarda gördüğümüz gibi çalışacağını söyleyebiliriz. Yani kullanıcılar, istedikleri e-postalara emoji reaksiyonu ekleyebilecek. Bu tarz bir özelliğin Microsoft’un e-posta servisi Outlook’ta zaten bulunduğunu belirtelim.

AssembleDebug’a göre emojiler doğrudan e-posta ekranından veya sağ üstte yer alan üç nokta simgesinden yapılabilecek. Ayrıca şifrelenmiş mesajlar veya büyük gruplarda özelliğin kullanılamayacağı, tek bir e-posta için 20 emoji sınırlaması olabileceği gelen bilgiler arasında.

Emoji tepkilerinin ne zaman geleceği de bilinmese de sızıntı, kodlarda “yakında” ibaresinin geçtiğini söylüyor. Bu da Google’ın yakın bir zamanda özelliği kullanıma sunabileceğini ortaya koyuyor. Şirket, muhtemelen özelliği en başta sınırlı sayıda kullanıcı için açacak; sonrasında ise geniş çapta kullanıma sunacak.

 

Kaynak: https://www.phonearena.com/news/hidden-code-emoji-reactions-gmail_id150095
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir