Final Fantasy XVI başarılı bir çıkış yaşadı: İlk haftadan 3 milyon satış
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Final Fantasy XVI başarılı bir çıkış yaşadı: İlk haftadan 3 milyon satış

0

Geçtiğimiz hafta çıkış yapan Final Fantasy serisinin son oyunu ilk haftadan yüksek satış sayılarına ulaştı. 22 Haziran’da PS5 için çıkış yapan FF16 şimdiden 3 milyon satışı geçti.JPRG türünün en sevilen serilerinden olan Final Fantasy, geçtiğimiz hafta yeni yapımı ile oyuncularla buluştu. Playstation 5’e özel olarak çıkış yapan oyun, ilk haftadan yüksek satış sayılarına ulaştı.

Final Fantasy 16 başarılı bir hafta geçirdi


22 Haziran’da Playstation 5’e özel olarak çıkış yapan Final Fantasy XVI’nın ilk haftasında 3 milyondan fazla satışa sahip olduğu duyuruldu. Sosyal medyadan oyunculara teşekkür eden Square Enix takımı, serinin yeni yapımından oldukça memnun olmuşa benziyor.

2016 yılında çıkış yapan Final Fantasy XV, çıkışının ilk haftasında 5 milyon satışa sahip olmuştu ancak bu yapım, Xbox One ve PC için çıkış yapmıştı. FF7 Remake ise aynı şekilde farklı platformlarda çıkış yapıp ilk haftasında 3.5 milyon satış sayısına ulaşmıştı. Bu durumda FF16’nın Playstation 5’e özel olmasına rağmen 3 milyon satması oldukça başarılı gözüküyor. Satış sayılarının haricinde FF16, grafikleri ve hikayesi ile de oyuncuların kalbinde yer tutmayı başardı. 

Siz Final Fantasy’nin son yapımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Kaynak: https://www.engadget.com/final-fantasy-xvi-has-already-sold-over-3-million-copies-161529945.html 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir