Fiat, Bundan Sonra Gri Renkli Otomobil Üretmeyecek: İşte Nedeni!
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Fiat, Bundan Sonra Gri Renkli Otomobil Üretmeyecek: İşte Nedeni!

0

Fiat, oldukça radikal bir karar aldığını açıkladı. Yapılan açıklamada, bundan sonra gri renkli otomobil üretimi yapılmayacağı belirtildi. Bu karar, Türkiye’de en çok satan otomobil olan Egea’yı da kapsayacak.

Türkiye’de en çok tercih edilen otomotiv markalarının başında gelen Fiat, radikal bir karar aldığını açıkladı. Şirket CEO’su Olivier Francois tarafından yapılan açıklamalarda, Fiat’ın artık gri renkten vazgeçtiği belirtildi. Evet, Fiat otomobiller, bundan sonra gri renkli olmayacaklar. Bu karar, Türkiye’de üretilen Egea’yı da etkileyecektir.

Fiat, İtalya menşeli bir firma. Bu ülke, genel olarak deniz, kum, güneş ve rengarenk sokaklarıyla bilinir. İşte otomotiv markası da tam olarak bundan yola çıkarak böyle bir karar aldı. Böyle bir kararın ilk kez Fiat tarafından alındığını açıklayan yetkililer, İtalya’nın Fiat otomobiller için çok fazla ilham veren renklere sahip olduğunu belirtiyorlar.

Olivier Francois’in açıklaması şu şekilde:

Kuralları çiğnedik: Fiat olarak, gri otomobillerinin üretimini durdurmaya karar verdik. Bu zorlu ve yıkıcıdır. Fiat’ın neşenin, renklerin ve iyimserliğin markası olarak liderliğini daha da güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Fiat, 4 Temmuz‘da bir etkinlik gerçekleştirecek ve bir süredir gündemde olan 600 serisini tanıtacak. Şirket, Fiat 600’ün bu yeni kararda misyon yüklenici olduğunu söylüyor. Buradan, Fiat 600’de gri renk seçeneği bulunmayacağını söylemek mümkün. Sonraki aşamada da 500, Panda ve Egea modellerinde gri renk seçeneğinin kaldırıldığına şahitlik edeceğiz. Böylelikle Fiat için yeni bir dönem başlamış olacak.

Fiat’ın gri renkten vazgeçişi ile ilgili hazırladığı video:

Kaynak: https://www.media.stellantis.com/uk-en/fiat/press/goodbye-grey-welcome-colours 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir