Fatura Ödemeyi Unutma Derdi Bitiyor: İşte Google Fotoğrafların Yeni Özelliği
 1. Anasayfa
 2. Google Fotoğraflar

Fatura Ödemeyi Unutma Derdi Bitiyor: İşte Google Fotoğrafların Yeni Özelliği

0

 

Google, yapay zekâyı kullanarak faturaları günü gününe ödemeye yardımcı olacak bir özelliği test ediyor. Bu özellik çok yakında kullanıma açılabilir.

Faturalarının fotoğraflarını çeken ancak faturalarını gününde ödemeyi unutanlardan mısınız? Google’ın yeni özelliği, fatura ödemelerinde son günü kaçırmanıza engel olabilir. Bir Android uzmanının yaptığı incelemelere göre Google, yapay zekâ ile fotoğrafları çekilen faturalara hatırlatma tarihi eklenebilmesinin yolunu açmaya hazırlanıyor. 

Google, günü gelen faturaları hatırlatacak

 

Yeni özellik şimdilik kullanıcılara açık değil. Ancak AssembleDebug kullanıcı adıyla tanınan araştırmacıya göre özelliğe ilişkin kodlar şimdiden Fotoğraflar uygulaması içinde yer almaya başladı. Uygulamanın çalışma mantığı da az çok belli oldu.

Bir faturanın ya da dokümanın fotoğrafı çekildiğinde, üzerinde tarih olması durumunda yapay zekâ bu tarih bilgisini tespit edebilecek. Ekranın alt kısmında bu fotoğraflar için üç farklı seçenek bulunacak. Bunlar “Lens”, “Metni kopyala” ve “Hatırlatıcı kur” olacak. Hatırlatıcı kurmayı seçenlerden Google Fotoğraflar, Takvim uygulamasına erişim izni isteyecek. Erişim izni verildiğinde ise faturanın hatırlatılacağı tarihi seçmek mümkün olacak. Günü geldiğinde de faturanın görseli otomatik olarak pop-up şeklinde hatırlatılacak. 

google fatura hatırlatma

AssembleDebug’a göre hatırlatıcı özelliği her fotoğrafta yer almayacak. Bu özellik yalnızca üzerinde metin ya da tarih bulunan görseller için kullanılabilecek. Yapay zekâ da burada devreye girecek ve görsellerin faturalara ait olup olmadığını tespit etmekte kullanılacak. Şimdilik bu özellik herkesin erişimine açık olmasa da kodlarının eklenmiş olması, yakın zamanda bu konuda yeni gelişmeler olabileceğini gösteriyor. 

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/new-google-photos-feature-ends-late-payment-fees_id152555
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir