Aston Martin, “İki Tekerlekli Hiper Otomobil” Dediği Bisikletini Tanıttı
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Aston Martin, “İki Tekerlekli Hiper Otomobil” Dediği Bisikletini Tanıttı

0

 

 

Aston Martin, “bugüne kadar üretilmiş en özel, en gelişmiş ve en mühendisliğe sahip” bisikleti tanıttı. Bisikletin fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

Bugüne dek ultra lüks otomobilleriyle bildiğimiz Aston Martin, bu kez bambaşka bir sektöre giriş yaptı. Şirket, bir iş birliği kapsamında bisiklet üretti. 

İki İngiliz firması olan Aston Martin ve J.Laverack güçlerini yeni bir bisiklet için birleştirdi. Bu bisiklet, Aston Martin’e göre bugüne kadar geliştirilmiş en üst düzey mühendisliğe sahip olacak. Çeşitli otomobil modellerindeki yetkinliklerini bisiklete taşıyan Aston Martin, dikkat çekici bir tasarım sunuyor. 

Titanyum ve karbonfiber kullanılacak

aston martin

J.Laverack Aston Martin .1R adı verilen bisikletin üretiminde 3 boyutlu yazıcılar ile üretilmiş titanyum ek noktalarına sahip. Böylece eklemlenme yapılan kısımlarda oluşacak yük nedeniyle sorun yaşanmayacak ve bu bisiklet, tek bir parçaymış gibi görünecek. Bisiklette vida bulunmuyor. Ayrıca kadro boruları da karbonfiberden imal edildi.

Bisikletin dikkat çeken bir başka özelliği ise kesinlikle pürüzsüz bir dokusu olması. Normal şartlar altında bisikletlerde çeşitli yerlerde kaynak izleri ya da pürüzler bulunur. Bu bisiklette ise böyle bir pürüz bulunmuyor. Aston Martin’in Uygulayıcı Başkan Yardımcısı ve CCO’su Marek Reichman, yaptığı açıklamada “J.Laverack Aston Martin .1R özünde iki tekerlekli bir hiper otomobil derken, edindikleri mühendislik becerilerini dâhice yöntemlerle bisiklete aktardıklarını ifade etti. Bu tasarım Reichman’a göre iki İngiliz firmasının ileriye dönük tutumunu gösteriyor. 

Bisikletler özelleştirilerek teslim edilecek

jlivelack aston martin bisiklet

Bu bisikletlerden birini alacak olanlar, Aston Martin tarafından şirket merkezine de davet edilecek. Bisikletler her bir kullanıcı için özel olarak düzenlenecek ve kişiselleştirmek isteyenler için de pek çok alternatif sunulacak. Ayrıca bisikletle beraber bir de uyumlu tasarıma sahip pompa ve koruyucu kılıf verilecek. 

Performans odaklı da olacak bu bisiklette dörtlü fren sistemi, gelişmiş teknolojilerle üretilmiş Aston Martin Valkyrie’dekine benzer bir logo, kadro borularının içine yerleştirilmiş kablo sistemi, özel yapım C13 sele bulunacak. Yeni bisiklet ilk olarak 2 Kasım’da Londra’da Rouleur Live’da bisikletseverlerin karşısına çıkacak. 

Kaynak:https://media.astonmartin.com/aston-martin-reveals-the-worlds-most-bespoke-advanced-and-meticulously-engineered-road-bicycle/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir