Dev Bir İttifak: Sony ve Microsoft, Call of Duty’i PlayStation’da Tutmak İçin Anlaşma İmzaladı!
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Dev Bir İttifak: Sony ve Microsoft, Call of Duty’i PlayStation’da Tutmak İçin Anlaşma İmzaladı!

0

Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla ilgili aylarca süren çekişmenin ardından Microsoft ve Sony, Playstation merkezli Call of Duty anlaşması yaptığını Twitter’da duyurdu.

Sony ve Microsoft’un ortaklığı, Call of Duty serisinin gelecekteki sürümlerinin daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmasını sağlayacak. İki şirket, oyunun daha fazla platformda yayınlanabilmesi ve çeşitli oyun deneyimleri sunabilmesi için işbirliği yapacağını Microsoft Gaming CEO’su olan Phil Spencer bugün attığı tweet ile duyurdu.

Microsoft, Activision Blizzard’ı satın almayı tamamlamak için birçok firma ile uzun vadeli Call of Duty anlaşmaları yaptı. Daha önce bu konuya yakın durmadığını bildiğimiz Sony, geri adım atarak konuyla ilgili anlaşmayı imzaladı.

COD’un PlayStation’da kalması garanti altına alındı.

call of duty

İmzalanan anlaşmanın ne kadar süre geçerli olduğu net olarak bilinmiyor. Anlaşma hakkında detayları paylaşan Phil Spencer, “Microsoft ve PlayStation Activision Blizzard’ın satın alınmasının ardından Call of Duty’i PlayStation’da tutmak için bağlayıcı bir anlaşma imzaladık. Dünya genelinde oyuncuların en sevdikleri oyunları oynamak için daha fazla seçeneğe sahip olduğu bir geleceği dört gözle bekliyoruz” dedi.

Sony, geçtiğimiz günlerde Microsoft’un, Call of Duty’nin fiyatını yükseltebileceğinden endişe ediyordu.


Anlaşma, PlayStation’daki Activision içeriğinin geleceği konusunda Microsoft ve Sony arasında son 18 ayda süren tartışmalar ve karşı tekliflerin ardından geldi. FTC- Microsoft duruşması sırasında , Xbox şefi Spencer’dan PlayStation şefi Ryan’a gönderilen bir e-postanın PlayStation’da kalacak Activision oyunlarının bir listesini içerdiği ve Ryan’ın bu durumdan hoşnut olmadığı ortaya çıktı.

Microsoft, oyunu Sony’nin konsollarından çekmenin finansal olarak mantıklı olmadığını savunarak Call of Duty’yi PlayStation’da tutacağını ise yineledi.

İki şirketin de işlemlerini 18 Temmuz Salı gününe kadar tamamlaması bekleniyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir