ChatGPT mobil uygulaması güncellendi: Artık internetten arama yapabilirsiniz!
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

ChatGPT mobil uygulaması güncellendi: Artık internetten arama yapabilirsiniz!

0

ChatGPT iOS uygulaması, bugün yayımlanan yeni bir güncelleme ile birlikte artık Bing ile entegre şekilde çalışabiliyor.


Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte yapay zeka araçlarının sayısı da arttı. ChatGPT ise kullandığı dil modeli ile bu araçlara kıyasla daha çok öne çıktı. Son aylarda da oldukça popülerleşti. Bugün ise ChatGPT iOS uygulamasına Bing entegre edildi. İşte ayrıntılar…

Bing, ChatGPT iOS uygulamasına entegre edildi!

Daha önce Siri’yi desteklemeye başlayan ChatGPT’nin iOS uygulamasına kısa süre önce Microsoft’un Bing’ arama motoru entegre edildi. Böylelikle kullanıcılar, ChatGPT’ye bir soru sorduğunda yapay zeka aracı artık internet üzerinden arama yapabilir ve sonuçları derleyerek sunabilir.


Bilindiği üzere ChatGPT, Eylül 2021’den önceki verilerle eğitildiği yeni gelişmelerle ilgili bilgi sağlayamıyor. Bing’in entegre edilmesi ise tam anlamıyla bu sorunu çözüyor. Yani artık güncel bilgilere erişebilmek mümkün. Bu özelliğin ChatGPT’nin Web versiyonunda zaten mevcut olduğunu belirtelim.

Türkiye’de de mevcut olan ChatGPT iOS uygulamasını Bing ile entegreli şekilde kullanabilmek içinse aylık 499 TL olan Plus aboneliğini satın almanız gerekiyor. Uygulama içerisinden GPT-4 dil modelini aktif ederek yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Öte yandan Microsoft ile ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI arasında şu ana kadar pekçok işbirliği yapıldı. Örneğin Microsoft, yapay zeka aracını Bing arama motoruna entegre etti. Ayrıyeten OpenAI’ye de milyarlarca dolar yatırım yaptı.

 

OpenAI ise ChatGPT Plus abonelerinin ulaşabileceği GPT-4 modelinde kullanılacak arama motoru için Bing’i tercih etti. Yani sonuç olarak iki şirket de birbirine katkı sunmak için önemli işbirlikleri yaptı. Bu böyle devam edecek gibi görünüyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir