1. Anasayfa
 2. Genel

Bodies dizisi konusu ne? Gizem, polisiye, bilim kurgu… Netflix’in yeni beyin yakan dizisi


0

 

Netflix’in yeni polisiye, bilim kurgu, gerilim dizisi Bodies kafa karıştırıcı zaman çizelgeleri, gizemler ve yetenekli bir oyuncusu kadrosuyla dikkat çekiyor. Peki, Bodies filminin konusu ne? Oyuncuları kimler? İşte filmin künyesi ve filmle ilgili merak edilen soruların yanıtları

Farklı türleri harmanlayan ve başrolünde Stephen Graham’ın yer aldığı Bodies dizisi Netflix’te izleyici ile buluşuyor. Si Spencer’ın çizgi romanından 8 bölümlük bir uyarlama olan Bodies, geçmiş, günümüz ve gelecek Londra’sında dört farklı dedektifin kendi dönemlerindeki gizemli bir cinayeti araştırmalarını konu alıyor. Paul Tomalin imzası taşıyan dizi 1890, 1941, 2023 ve 2053 olmak üzere farklı zaman dilimlerinde yaşayan dört dedektifi konu alıyor. Her biri Doğu Londra’daki Longharvest Lane’de görünüşte aynı olan cesedi bulduğunda, harekete geçiyorlar. Ancak olaylar zamanın kendisini aşan kafa karıştırıcı bir gizeme dönüşüyor.Screen Rant’a göre Bodies, ayrıntılara gösterilen özen ve oyuncu kadrosunun güçlü performanslarıyla dikkat çekiyor.BODIES DİZİSİ KONUSU NE?


Bodies, dedektiflerin aynı cinayeti araştırırken zaman yolculuğu unsurlarını birleştirerek dört farklı zaman çizelgesine mercek tutuyor. Dizi dört farklı zaman çizelgesinde geçen dizi bir şekilde aynı cinayeti araştıran dört farklı dedektifin gizem çözme çabalarını konu alıyor. Netflix Bodies dizisini şu sözlerle tanıtıyor: Dört dedektif. Dört farklı dönem. Tek bir ceset. İngiltere’nin geleceğini kurtarmanın yolu, tarihin akışını değiştiren bir cinayeti çözmekten geçiyor.

Bodies dizisinin konusu şöyle:

Londra sokaklarında bir ceset ortaya çıktığında, olay üzerinde çalışan dedektif için her şey olağan görünmektedir. Ancak dedektifin haberi olmadan, aynı kurban zamanın üç farklı noktasında daha ortaya çıkar: 1890’da, Viktorya döneminde; 1941’de, İngiltere’nin İkinci Dünya Savaşı’ndaki en karanlık günlerinde; ve 30 yıl sonra gelecekte. Soruşturmalar birleştikçe, Londra’yı tehdit eden uğursuz bir komplo ortaya çıkar.

Paul Tomalin imzası taşıyan ve Si Spencer’ın çizgi romanından uyarlanan Bodies, kısmen bilim kurgu, kısmen cinayet gizemi, kısmen dönem draması ve kısmen polisiyedir. Dizide Amaka Okafor, Emmy adayı Shira Haas, Olivier Ödülü sahibi Kyle Soller ve SAG Ödülü sahibi Stephen Graham yer alıyor.

BODIES DİZİSİ KÜNYESİ

Yıl:2023
Sezon:1
Bölüm: 8
Yaratıcılar: Paul Tomalin

BODIES DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Dizi Whitechapel, Londra’da geçiyor. Çekimler öncelikle İngiltere’nin Leeds kentinde yapıldı. Kyle Soller “Sadece Leeds’te değil, Bradford ve Rotherham gibi yerlerde de inşa ettikleri setler ve mekanlar inanılmazdı” dedi. Aktörün Dedektif Müfettiş Alfred Hillinghead karakterini canlandırdığı sahneler 19. yüzyılın sonlarında geçiyordu. Soller “Gerçekten de Viktorya dönemi İngiltere’sine adım atıyormuşuz gibi hissettik ki bu oldukça acımasız olmalı” diyor.

BODIES DİZİSİ OYUNCULARI


Amaka Okafor: 2023 yılında yaşayan, kendini işine adamış, bazen de aceleci bir dedektif çavuşu olan Shahara Hasan rolünde
Jacob Fortune-Lloyd: 1941 Londra’sında bir dedektif çavuşu olan Charles Whiteman rolünde
Kyle Soller: 1890 yılında yaşayan, kitaplara göre bir dedektif müfettişi olan Alfred Hillinghead rolünde
Shira Haas: 2053 yılında yaşayan bilgili bir dedektif olan Iris Maplewood rolünde
Stephen Graham: Elias Mannix/Julian Harker rolünde
Tom Mothersdale: Zaman yolculuğu konusunda bir lider olan Gabriel Defoe rolünde

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir