Bir Oyuncu, 100 Saate Yakın Oynama Süresi Olan Baldur’s Gate 3’ü 10 Dakikada Bitirmeyi Başardı!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Bir Oyuncu, 100 Saate Yakın Oynama Süresi Olan Baldur’s Gate 3’ü 10 Dakikada Bitirmeyi Başardı!

0

 

Mae isimli bir oyuncu, Baldur’s Gate 3’ü 10 dakika 3 saniyede bitirdi. Oyunu bitirmek normalde 75-100 saat arasında sürüyor.

Larian Studios imzalı Baldur’s Gate 3, uzun bir bekleyişin ardında erken erişimden ayrıldı ve 3 Ağustos tarihinde piyasaya sürüldü. RPG türündeki yapım, kısa sürede bekleyenleri karşılayarak tüm zamanların en iyi oyunlarından biri oldu.

Şimdi ise bir oyuncu, Baldur’s Gate 3’te herkesi şaşkına uğratan bir başarıya imza attı. Mae isimli kullanıcı, oyunu 10 dakika 3 saniyede bitirerek rekor kırdı.

Uyarı: Haberin buradan sonrası belli oyuncular için küçük de olsa spoiler içerebilir.

Mae’in oyunu 10 dakikada bitirdiği video

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi Mae, herkesi şaşırtarak bu kadar kısa sürede oyunu bitirmeyi başardı. Larian’ın kurucusu Swen Wicke, oyunun muhtemelen 75-100 saat arasında süreceğini söylemişti. 

Peki bu oyuncu nasıl 10 dakikada oyunu bitirmeyi başardı? Biraz spoiler’a kaçabilecek bu yöntem, oyunun ikinci bölümündeki belli olayları içeriyor. Çok fazla detaya girmeden konuşacak olursak bu strateji, Gale karakterini merkezine alıyor. İkinci bölümde Gale ile yapılan bir tercihle erken sona ulaşabilmek mümkün hâle geliyor.

Tabii ki bu kadar kısa sürede bitirmek hiç kolay değil. Öncelikle oyunun ikinci bölümünü bitirmek gerekiyor. Bu sırada birçok önemli kısmı atlamak ve tabii ki daha hızlı davranmak gerekiyor. Mae’in bunu nasıl yaptığını videoyu izleyerek görebilirsiniz.

Kaynak:https://www.techradar.com/gaming/pc-gaming/baldurs-gate-3-has-been-completed-in-10-minutes-by-a-speedrunner

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir