Türk Telekom özel numara engelleme nasıl yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Türk Telekom özel numara engelleme nasıl yapılır?

0

Kimliği belirsiz aramaları engellemek istiyorsanız 5 farklı yöntem paylaşıyoruz. İşte Türk Telekom özel numara engelleme yöntemleri…


Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Öyle ki artık özel hayatımızdan iş görüşmelerine ve dosya aktarımına kadar her şeyi yapmak için kullanıyoruz. Ancak kimliği belirsiz aramalar nedeniyle kendimizi rahatsız edici bir pozisyonda bulabiliriz. Türk Telekom özel numara engelleme işlemi nasıl yapılır? sorusunu sizler için cevapladık!

Türk Telekom özel numara engelleme – Tüm yöntemler


Telefonlarımıza gelen çağrılar eğer gizli numara üzerinden yapılmamışsa oldukça basit birkaç adım ile arayan numaraları engelleyerek bizlere ulaşmasını engelleyebiliriz. Fakat gizliden aranıyorsak hattımızı bu çağrılara kapalı hale getirmemiz gerekiyor. İşte kullanabileceğiniz yöntemler…

 


1. yöntem


Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253# yazarak arama yapmanız yeterli olacaktır. Bu aramayı yaptığınızda gizli numaralardan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek. Yani aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacak. Siz de ekranınızda ilgili bilgiyi görebileceksiniz.

2. yöntem:Türk Telekom web sitesine girin.
Ardından online işlemler seçeneğine tıklayın.
Burada telefon numaranız ile giriş yapın.
Ardından Gizli Numara Engelleme isimli servisi tıklayarak aktif hale getirin.

 

3. yöntem


Müşteri hizmetleri ile görüşme sağlamak özellikle yoğun saatlerde bir hayli zor olacaktır. Zira uzun bekleme süreleriyle karşılaşabilirsiniz. Fakat 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp canlı destek hattına bağlanarak hattınızı özel numaralara kapatabilirsiniz.

4. yöntem


Bazı akıllı telefonlarda bu seçenek üretici firma tarafından deaktif edilmiş olsa da arama ekranında *100# tuşlarını kodlayarak özel bir menüye ulaşabilirsiniz. Burada hattınızı gizli numaralara kapatacağınız bir seçenek göreceksiniz. Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

5. yöntemTürk Telekom mobil uygulamasına giriş yapın.

Ayarlar seçeneğini tıklayın.
Çağrı Ayarları sekmesine geçiş yapın.
Gizli Numara Engelleme seçeneğini açın.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir