Bir Google uygulamasının daha tasarımı değişiyor!
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Bir Google uygulamasının daha tasarımı değişiyor!

0

Bir Google uygulaması olan Sesler, Google’ın yeni materyal tasarım anlayışına ayak uydurarak farklı bir arayüze kavuşuyor.

Google’ın ‘Material You’ olarak adlandırdığı yeni materyal tasarım anlayışı, yavaş yavaş Android‘in geneline yayılıyor. Android 12 ile başlayan bu akım, işletim sisteminin genelinde kendini belli etmişti. Şimdi ise Google uygulamalarının değişim geçirdiği bir süreçteyiz. Bu sürece dahil olan uygulamalar arasına, Pixel’in ‘Sesler’ uygulaması da dahil oldu.

Google, Sesler uygulamasının tasarımı değiştiriyor

Pixel cihazlarda bulunan Sesler uygulaması üzerinden bildirim seslerini ve zil seslerini tek uygulama içerisinden değiştirebiliyorsunuz. Bu uygulama, son derece nadir kullanılsa da Google işin kolayına kaçarak materyal tasarımını bu kez Sesler’e getirdi. Bu basit uygulamadaki köşelerden şıklara kadar her şey daha minimalist görünecek.

Uygulamanın yeni halinden ekran görüntüleri şu şekilde:


Uygulamadaki sayfa sayısı 5’i geçmiyor olsa da Google’ın önemsiz bir uygulamasını bile yeni tasarımına geçirmesi, ne kadar ciddi olduklarını gösteriyor. 2015 yılında materyal tasarım yaygınlaşınca bunu da hızlıca takip eden şirket Google olmuştu. Material You tasarımını ise Google başlatıyor, bu yeni anlayış pek fazla şeyi değiştirmese de fark edilir şeyleri değiştiriyor. İlerleyen aylarda diğer teknoloji şirketlerinin bu tasarımı ne kadar benimseyeceğini göreceğiz.

Sesler uygulaması ile ilgili güncelleme şu an dağıtılıyor, Play Store üzerinden güncellemeyi indirebilirsiniz.

Kaynak: https://9to5google.com/2023/01/26/google-app-material-you-redesign-2/ 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir