Benzine ‘Çok Sağlam’ İndirim Geldi – 30 Ağustos
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Benzine ‘Çok Sağlam’ İndirim Geldi – 30 Ağustos

0

Benzine ‘Çok Sağlam’ İndirim Geldi: Motorin ile Benzin Arasındaki Fark 6 TL’yi Geçti!

Dün itibarıyla ortaya çıkan benzine indirim beklentisi gerçekleşti. Dün gece itibarıyla benzinin litre fiyatına 1,04 TL indirim geldi. Bu indirim ile birlikte benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı 6 TL’yi geçmiş oldu.

Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarında yaşanan sürekli değişimler, ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının da değişmesine neden oluyor. Son günlerde özellikle motorine ciddi zamlar gelmişti ve fiyat 27 TL’ye ulaşmıştı. Bunun yanı son zamanlarda indirim yapılan benzine de yeni bir zam yapılmış, fiyatlar 21 TL’nin üzerine çıkmıştı.

Sektör kaynaklarının dün itibarıyla ortaya atmış oldukları “Benzine indirim gelecek” söylemi, gerçek oldu. Buna göre 30 Ağustos, yani bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 1,04 TL indirim geldi.

İndirim ile birlikte oluşacak benzin fiyatları ise şu şekilde

 • İstanbul: 20,14 TL
 • İzmir: 20,25 TL
 • Ankara: 20,26 TL

*Fiyatların Opet’in resmi sitesinden alındığını; bu yüzden fiyatların bulunduğunuz il, ilçe, akaryakıt istasyonuna göre değişebileceğini ekleyelim.

Son fiyat güncellemesi ile birlikte benzin fiyatlarıyla motorin fiyatları arasındaki uçurum iyice açılmış durumda. An itibarıyla 26,9 TL civarında litre fiyatına sahip olan motorin, benzinden 6 lira 75 kuruş civarında daha pahalı. İl il, ilçe ilçe, firma firma değişmek kaydıyla bu farkın birkaç kuruş açıldığını ya da kapandığını görmek mümkün. Motorinin son dönemde benzinden neden daha pahalı olduğunu öğrenmek için hemen aşağıdaki içeriğimizi okumanızı tavsiye edebiliriz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir