Twitter’a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geliyor (Gerçekten Gerek Var mıydı?)
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Twitter’a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geliyor (Gerçekten Gerek Var mıydı?)

0

 

Twitter CEO’su Linda Yaccarino, platforma sesli ve görüntülü arama özelliğinin geleceğini duyurdu. Ne zaman geleceği belli olmayan özellik ile aramalar, mesajlar kısmından yapılabilecek.

Twitter’ın -ya da yeni adıyla X’in- yepyeni bir özellik üzerinde çalıştığı açıklandı. İlerleyen zamanlardaki bir güncellemeyle gelecek özelliği, ilk olarak Twitter’da tasarımcı olarak çalışan Andrea Conway tarafından duyurulmuştu.

Özellik, bugün CEO Linda Yaccarino tarafından da resmen onaylandı. Çok yakında Twitter’dan hem görüntülü hem de sesli olarak arama gerçekleştirilebilecek.

Twitter’daki aramalar böyle gözükecek:

Conway, resmi hesabı üzerinden attığı bir tweet’te özelliğin ekran görüntüsünü paylaşmıştı; ancak herhangi bir detay vermemişti. Yine de görüntü, arayüz ve özelliğin nasıl çalışacağı gibi konularda bilgi sağladı.

Paylaşımdan aramaların uygulamanın mesajlar bölümünden kullanılacağını görebiliyoruz. Ekran görüntüsü, şu anki DM bölümünde önemli değişiklikleri de gösteriyor. Örneğin “Sesli arama” ve “Görüntülü arama” seçeneklerinin yer alacağı arama simgesi, sağ üstte bilgi kısmının yanına eklenmiş. Ayrıca sol alta bir “artı” simgesinin de ekleneceğini görüyoruz. Gelen bilgilere göre buradan galeriye ulaşma, GIF ekleme gibi işlevler halledilebilecek.

Video ve sesli arama özelliğinin geliş tarihi halen bir bilgi yok. Ayrıca, tüm kullanıcılar için kullanılabilir olup olmayacağını da bilmiyoruz. Platform, bazı özelliklerini yalnızca ücretli aboneleri için getirebiliyordu. Bu yüzden aramaların da Blue (X Premium) abonelerine gelmesi muhtemel.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir