Apple, Telegram’ın Güncellemesine Nihayet İzin Verdi
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Apple, Telegram’ın Güncellemesine Nihayet İzin Verdi

0

 

 

Telegram’ın İsyanı İşe Yaradı: Apple, ‘Devrim Niteliğindeki’ Güncellemeye Nihayet İzin Verdi

Telegram’ın CEO’su Pavel Durov, geçtiğimiz gün Apple’a ‘devrim niteliğindeki’ güncellemesini onaylamadığı için isyan etmişti. Bugün gelen bir haber ile Apple’ın güncellemeyi onayladığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Telegram’ın patronu Pavel Durov, Apple’a sert bir çıkış yapmıştı. Durov, Telegram için devrim niteliğinde bir güncelleme hazırladıklarını ancak Apple’ın buna karşı dönüş yapmadığını belirtmişti.

Apple ve Telegram arasında yaşanan atışmanın detayları ise bugün belli oldu. Gelen haberlere göre gerginliğin sebebi Telegram’ın yeni güncellemesiyle birlikte gelecek olan ‘Telemoji’ yani hareketli emojiler özelliğiymiş. Ancak Apple’ın bu yeni özelliğe izin vermemesi küçük bir karmaşaya sebep olmuş. Bugün ise Apple, inadını kırıp Telegram’ın yeni güncellemesine onay verildiğini bildirdi.

Telegram’a daha fazla hareketli emoji geliyor

Telegram’da halihazırda birkaç hareketli emoji var ancak bu güncellemeyle birlikte iş bir sonraki seviyeye taşınacak. Kullanıcılar artık mesajlarına birden fazla hareketli emoji ekleyebilecekler. Telegram, bu yeni hareketli emoji paketlerine ‘Telemoji’ ismini vermiş.

Apple başta bu emoji güncellemesine onay vermemiş, hatta hiç cevap vermemişti. Daha sonrasında bunun sebebinin Telegram’ın yeni hareketli emojilerinin iOS işletim sisteminin dahili emojilerine bir hayli benzer olduğu ortaya çıktı.

Şimdi ise Telegram’ın güncellemesi, App Store inceleme ekibi tarafından onaylandı. Ancak şu anda bu sürüm, Apple’ın emojilerine benzeyen hareketli emoji paketini içermiyor. Telegram’ın patronu Durov, uzun vadede Telegram’ın Telemoji’sine daha fazla benzersiz hareketli emojiler geleceğini belirtti.

 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir